Home Správy Benneteau na rozlúčkovom Australian Open zaskočil svetovú sedmičku

Benneteau na rozlúčkovom Australian Open zaskočil svetovú sedmičku

MELBOURNE – Francúz Julien Benneteau zdolal v 2. kole grandslamového Australian Open belgickú turnajovú sedmičku Davida Goffina po setoch 1:6, 7:6(5), 6:1, 7:6(4).

Úvodný set naznačoval jasné víťazstvo Belgičana. Pri vlastnom podaní nestratil žiaden fiftín a trikrát sa presadil na príjme. V druhom dejstve prišiel Benneteau o náskok 2:0, za stavu 6:5 nezvládol servis na víťazstvo, ale v skrátenej hre sa priklonila šťastena na jeho stranu.

Tretie dejstvo bolo jasnou záležitosťou Francúza. Bol ho plný kurt, miešal útok s obranou a bezradného súpera k ničomu nepustil. Štvrtý set mal najdivokejší priebeh. Goffin viedol 2:0, neskôr prehrával 3:5. Za tohto stavu ušiel z dvoch mečbalov, po zmene strán vyťažil z dvoch dvojchýb svojho protivníka ribrejk a zdalo sa, že mieri k obratu. Tridsaťšesťročný francúzsky sympaťák hrajúci poslednú sezónu sa však vzoprel osudu. V 12. geme odvrátil setbal a v tajbrejku sa za mohutnej podpory divákov vybičoval k obratu z 2:4 na 7:4.