Foto: Twitter/Boris Becker

Becker skritizoval organizátorov Wimbledonu, vyvolal rozporuplné reakcie

BERLÍN – Bývalý nemecký tenista Boris Becker kritizoval organizátorov Wimbledonu za príliš unáhlené rozhodovanie o osude prestížneho turnaja v roku 2020.

Trojnásobný víťaz z All England Clubu chce, aby sa počkalo s verdiktom aspoň do konca apríla. Organizátori Wimbledonu pravdepodobne už v priebehu tohto týždňa pre pandémiu koronavírusu zrušia alebo odložia turnaj, ktorý sa mal konať od 29. júna do 12. júla.

„Trpezlivosť je cnosť,“ zverejnil Becker na sociálnej sieti v príspevku, ktorý vyvolal rozporuplné reakcie. Nemec totiž spochybňoval aj prísne opatrenia v boji s novým koronavírusom a v tejto súvislosti spomenul, že chrípke minulý rok podľahlo v Nemecku 25 000 ľudí.  

Nemecký velikán tiež kritizoval názory, podľa ktorých by sa v roku 2020 nemuseli odohrať už žiadne turnaje ATP a WTA. Vyjadrila ich napríklad Francúzka Amélie Mauresmová. „Prestaňme všetko maľovať načierno. Tenis sa, samozrejme, bude hrať aj tento rok,“ vyhlásil Becker. Neskôr príspevky na svojom profile na Twitteri výrazne premazal.

Wimbledon sa koná každoročne od roku 1877 a prerušili ho iba svetové vojny. Zrušené boli ročníky 1915 – 1918 a 1940 – 1945.Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Rafael Nadal, Roger Federer

Nadal sa na Laver Cupe objavil len kvôli rozlúčke kamaráta Federera: Nie je mi najlepšie

LONDÝN – Rafael Nadal sa na Laver Cupe predstavil len kvôli rozlúčke s Rogerom Federerom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =