Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Musetti mal Djokoviča na lopate, Becker ho aj tak skritizoval: Vec, ktorú tie mladé pušky zatiaľ nechápu

PARÍŽ – Ani vedenie 2:0 na sety nevyužil talentovaný taliansky tínedžer Lorenzo Musetti proti srbskej svetovej jednotke Novakovi Djokovičovi v osemfinálovom súboji parížskeho Roland Garros.


Aj napriek skvelému výkonu v úvodných dvoch setoch sa Nole dokázal dostať na koňa a Musettiho prevalcoval srbský uragán, ktorý ho za stavu 7:6, 7:6, 1:6, 0:6 a 0:4 prinútil zo stretnutia odstúpiť. Jeho krok následne skritizoval aj legendárny Boris Becker, ktorý svojho času Djokoviča trénoval.

Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

„Novak je šampión a v týchto situáciách bol už veľakrát. Upokojí emócie a druhý hráč začne premýšľať nad tým, že môže tu a teraz poraziť svetovú jednotku. A práve v týchto piatich minútach stratil Musetti tretí set,“ objasnil začiatok veľkého obratu legendárny Nemec.Musíte si veriť od začiatku do konca

Debutujúci taliansky tínedžer následne nezvládol tlak zo strany súpera, ktorý sa okamžite dostal na koňa. „Musíte si veriť od začiatku do konca, špeciálne v zápasoch, kedy hráte proti veľkým hráčom. Je potrebné byť pripravený fyzicky a mentálne, čo je vec, ktorú tie mladé pušky zatiaľ nechápu. Nie je to len o hraní tenisu, dôležitý je charakter a osobnosť hráča,“ poznamenal Becker na margo obratu.

Nemeckej legende sa nepáčilo odstúpenie Musettiho, ktorý nemal zjavné fyzické problémy. „Žiadneho vážneho zranenia som si nevšimol. To je dôvod, prečo nechápem, že zo zápasu odstúpil. Musíte vyjadriť rešpekt druhému hráčovi v zmysle – Áno, dnes ma porazil. Je to 6:0. Je to test dospelosti. Ale po športovej stránke môže absolútne držať krok,“ uzavrel Becker.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 5 =