Foto: TASR

Becker sa pustil do Zvereva po vypadnutí na US Open

NEW YORK – Nemec Alexander Zverev v noci vypadol vo 4. kole US Open. Jeho výkon rozhodne nebol dobrý, čo nenechal bez povšimnutia jeho legendárny krajan Boris Becker.

„Za uplynulých 18 mesiacov sa ako hráč ani trochu nezlepšil. Zápas bol pre mňa príliš jednodimenzionálny, ľahko čitateľný pre súpera,“ citovala slávneho Nemca agentúra DPA. Podľa niekdajšieho prvého hráča svetového rebríčka Zverevova hra stagnuje. „Je motivovaný, usilovný, má vytvorené dobré pracovné prostredie, ale jeho útoky na sieť a pohyb na kurte sa za 18 mesiacov nijako nezlepšili. Sú stále rovnaké. Nikam sa neposunul,“ uviedol Becker v rozhovore pre Eurosport.

Rebríčkovo najvyššie postavený nemecký tenista Zverev mal proti Argentínčanovi Diegovi Schwartzmanovi problémy na podaní. Nakopil až 17 dvojchýb. „Sedemnásť dvojchýb hovorí za všetko. Druhé podanie je pohľadom do duše tenistu,“ dodal Becker. Ten kritizoval svojho krajana už koncom júla. Zverev vtedy označil jeho slová za táraniny.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Doping mladej Rusky na druhom turnaji medzi dospelými: Kvôli nízkemu veku nezverejnili jej meno

LONDÝN – Medzinárodná agentúra pre bezúhonnosť tenisu (ITIA) pozastavila činnosť ešte len štrnásťročnej ruskej tenistke. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 4 =