Home Roland Garros Bartyová po neuveriteľnom priebehu zdolala Anisimovovú a je vo finále Roland Garros

Ashleigh Bartyová

PARÍŽ – Ashleigh Bartyová postúpila na Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) do svojho prvého grandslamového finále po triumfe nad Amandou Anisimovou 6:7(4), 6:3, 6:3.

V úvode zápasu bola jednoznačne lepšou hráčkou Bartyová, rýchlo viedla 5:0 a 40:15 na príjme. Anisimovová však gem vybojovala, začala sa lepšie pohybovať a tiež sa zdalo, že z nej opadla úvodná nervozita. Úplne zmenila obraz hry, získala šesť hier za sebou a zrazu šla servovať na víťazstvo v prvom sete. Austrálčanka vtedy zastavila nepriaznivú sériu a vybojovala si tajbrejk. Aj v ňom bola spočiatku vo vedení favoritka zápasu a mala náskok 4:2. Od tohto momentu však mladá Američanka opäť začala predvádzať najlepší tenis a otočila na 7:4.

Druhé dejstvo začala lepšie Anisimovová. Pokračovala vo výkone z koncovky prvého setu a viedla 3:0. Tentokrát však prišla s veľkým obratom Bartyová. Získala šesť hier za sebou a vynútila si tretí set. V poslednom geme dokonca zaknihovala na riterne čistú hru. Američanka jej setbaly darovala po dvojchybe.

Začiatok tretieho dejstva vyšiel lepšie Anisimovovej, keď viedla s brejkom 2:1, Bartyová sa však vrátila a vyrovnala. Neskôr si vynútila brejk na 4:2 a ukazovala, že práve ona je skúsenejšou hráčkou. Na príjme za stavu 5:2 síce nepremenila tri mečbaly, pri servise tiež potrebovala tri možnosti. Na šiesty pokus zápas uzavrela a v sobotu tak bude môcť úspešnú sezónu ozdobiť grandslamovým titulom.

• na esá vyhrala Bartyová 5:0
  • Anisimovová odvrátila 12 z 20 brejkbalov
  • vo všetkých setoch dominovala Austrálčanka na víťazné údery, v celom zápase 40:21

Bartyová si zahrá o titul proti senzačnej finalistke Markéte Vondroušovej, ktorá zdolala Johannu Kontovú.