Home Audio/video VIDEO Swiateková vyučovala v San Diegu, domácej nádeji nadelila kanára: Zápas som kontrolovala od prvej chvíle

VIDEO Swiateková vyučovala v San Diegu, domácej nádeji nadelila kanára: Zápas som kontrolovala od prvej chvíle

by Roderik Pastier
Iga Swiateková

SAN DIEGO – Poľská tenistka Iga Swiateková sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA v San Diegu. Nasadená jednotka zdolala vo štvrťfinále Američanku Coco Gauffovú v dvoch setoch 6:0 a 6:3.


Swiateková sa stretla s Gauffovou v júni vo finále Roland Garros, aj predtým ju porazila dvakrát v dvoch setoch. A to isté zopakovala v piatok v San Diegu. Na každom turnaji, kde Gauffovú vyradila, získala titul, vlani v Ríme aj tento rok v Miami a na parížskom grandslame.

“Bol to jeden z tých zápasov, keď mám pocit, že ho kontrolujem od prvej chvíle,” pochvaľovala si Swiateková. “Kanára” tento rok uštedrila už dvadsiatykrát, čo je najviac od Sereny Williamsovej a jej 25 v roku 2013.

V semifinále sa Poľka stretne s Američankou Jessicou Pegulovou, ktorá zdolala krajanku Madison Keysovú 6:4, 7:5. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Danielle Collinsová z USA a Dona Vekičová z Chorvátska.Zdroj: TASR, sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 1 =