Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

FOTO Nadal po týždňovom mlčaní poslal fanúšikom veľký odkaz: Malý Rafa je v poriadku, ďakujeme!

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal a jeho manželka Maria Francisca Perellová prežívajú veľké životné šťastie. Po tom, čo sa hrdým rodičom v sobotu narodil syn Rafael, dlho zachovávali mlčanie a užívali si radosť v súkromí. Mlčanie prelomila bývalá svetová jednotka takmer po týždni a fanúšikom poslala dobrú správu.


Malý Rafael sa podľa informácií narodil predčasne v 37. týždni tehotenstva. Maria Francisca bola kvôli rizikovému tehotenstvu dlho hospitalizovaná v nemocnici na Malorke, kam sa za ňou Nadal vypravil nielen po US Open, ale aj po krátkej zastávke počas nedávneho Laver Cupu.

Po sobotňajšom narodení syna sa čerství rodičia dlho verejne nevyjadrili a Nadal prelomil mlčanie až vo štvrtok večer, keď na svojich sociálnych sieťach všetkých ubezpečil, že mamička aj dieťa sú v poriadku.

„Po niekoľkých dňoch a množstve láskyplných správ sa vám chcem všetkým poďakovať. Všetci sme veľmi šťastní a máme sa veľmi dobre. Posielam vám veľké objatie,“ napísal Nadal.

Keďže momentálne prežíva jednoznačne najšťastnejšie obdobie svojho života, je ťažko predpovedateľné, kedy sa vráti na kurty. Podľa plánu by mal nastúpiť 31. októbra na turnaji Masters v Paríži, nad jeho účasťou sa ale visia veľké otázniky. Rovnako nie je isté, či nastúpi na záverečnom Turnaji majstrov, kam sa Nadal kvalifikoval po osemnástykrát v rade.

Zatiaľ naopak stále platí, že by Španiel mal odohrať niekoľko exhibičných zápasov s Casperom Ruudom v Južnej Amerike, pričom prvý duel z tejto série je na programe už v novembri v Buenos Aires.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + four =