Home Audio/video VIDEO Swiateková v Montreale ukončila púť Collinsovej, Ruska Samsonovová po Sabalenkovej vyradila aj Benčičovú a zabojuje o finále

VIDEO Swiateková v Montreale ukončila púť Collinsovej, Ruska Samsonovová po Sabalenkovej vyradila aj Benčičovú a zabojuje o finále

by Majo Malinovský
Iga Swiateková, WTA Montreal

MONTREAL – Poľská tenistka Iga Swiateková sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA v Montreale.


Svetová jednotka zdolala vo štvrťfinále Danielle Collinsovú z USA v troch setoch 6:3, 4:6 a 6:2. Jej súperkou v boji o finále bude ďalšia Američanka Jessica Pegulová, nasadená dvojka si poradila s krajankou Coco Gauffovou 6:2, 5:7, 7:5.

Medzi najlepšiu štvorku postúpila aj tretia nasadená Kazaška Jelena Rybakinová, ktorá v dramatickom súboji zvíťazila nad Dariou Kasatkinovou 5:7, 7:5 a 7:6 (8).V semifinále ju čaká ďalšia Ruska Ľudmila Samsonovová, ktorá po Bieloruske Sabalenkovej vyradila v štvrťfinále aj premožiteľku Petry Kvitovej Belindu Benčičovú.

dvojhra – štvrťfinále: Jessica Pegulová (USA-4) – Coco Gauffová (USA-6) 6:2, 5:7, 7:5, Iga Swiateková (Poľ.-1) – Danielle Collinsová (USA) 6:3, 4:6, 6:2, Ľudmila Samsonovová (Rus.-15) – Belinda Benčičová (Švaj.-12) 6:4, 6:4, Jelena Rybakinová (Kaz.-3) – Daria Kasatkinová (Rus.-10) 5:7, 7:5, 7:6 (8)

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − 11 =