Home Audio/video VIDEO Predčasná oslava sa jej mohla vypomstiť: Kvitová pobavila komentátorov aj tenisovú legendu

VIDEO Predčasná oslava sa jej mohla vypomstiť: Kvitová pobavila komentátorov aj tenisovú legendu

by Majo Malinovský
Petra Kvitová

PARÍŽ – Americká tenistka Sofia Keninová sa stala druhou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V semifinále zdolala vo štvrtok Češku Petru Kvitovú 6:4, 7:5. Úradujúca víťazka Australian Open si zahrá svoje druhé grandslamové finále v kariére.


Kvitová v náročných veterných podmienkach ťahala s o takmer dekádu mladšou americkou súperkou za kratší koniec povrazu. Sympatická Češka sa počas semifinále nevyhla kurióznemu momentu.

Kuriózna predčasná radosť

Za stavu 1:4 a 40:30 sa po peknej výmene už svojim typickým gestom so zaťatou päsťou radovala zo získaného fiftínu a teda prelomenia podania súperky, ale predčasne. Kvitová, ktorá sa už pomaly otáčala chrbtom k sieti si až po pár sekundách uvedomila, že loptička z rakety Keninovej neskončila na páske ale po odraze sa dostala na jej stranu kurtu.

Češka ale situáciu dokázala ešte zvládnuť, pohotový dropšot z Kvitovej rakety zrejme americkú súperku zaskočil a Keninová už loptičku dokázala poslať len do autu a Kvitová sa tak mohla skutočne začať radovať.Dokonca sa otočila chrbtom

Kuriózny moment pobavil v štúdiu aj komentátora anglickej verzie Eurosportu Simona Reeda: “Kvitová teraz mala veľké šťastie. Nebola vôbec pripravená tak, ako na sieti mala byť. Zrazu zistila, že má loptičku na svojej strane.” Čudovala sa aj niekdajšia semifinalistka Roland Garros Jo Durieová: “Dokonca sa otočila chrbtom.”Keninovú čaká boj o titul

Nasadená štvorka Keninová si vylepšila tohtoročnú zápasovú bilanciu na 16:1. “Kvitová je náročnou súperkou. Skvele servovala, predviedla kvalitné údery. Vedela som, že musím predviesť špičkový tenis, aby som mohla uspieť. Som na seba hrdá, že sa mi to podarilo. So Swiatekovou som hrala už vo finále juniorskej súťaže tu na Roland Garros. Bol to tesný súboj. Pripravím sa a predvediem to najlepšie,” vyhlásila pre server WTA Tour Keninová.     

Zdroj: ts, TASR 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 4 =