Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (9.10.): Bude z toho očakávané finále Nadal verzus Djokovič?

Tenisové tipy (9.10.): Bude z toho očakávané finále Nadal verzus Djokovič?

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Novak Djokovič

BRATISLAVA – Tradičná nádielka trojice tipérskych odporúčaní je tu a opäť aj dnes sme zamierili na kurty parížskeho Roland Garros, kde sú na programe v mužskej časti už semifinálové súboje.


ATP Roland Garros – Semifinále

Diego Sebastian Schwartzman – Rafael Nadal (9.10. o 14:50)

Prvé semifinále Roland Garros proti sebe postaví dvoch skvelých antukárov a aj keď zápas má jasného favorita v podobe obhajcu trofeje a suveréna parížskeho grandslamu, môže to byť v boji o finále zaujímavé. Malý veľký Diego dokázal v Ríme na desiaty pokus Nadala poraziť a keď si spomenieme na súboj z pred dvoch rokov na Roland Garros, tiež španielskemu matadorovi poriadne podkuroval. Schwartzman vyradením Thiema dokázal, že je v obrovskej pohode a forme a aj keď zrejme bude mať v boji o finále menej síl ako španielsky favorit očakávam, že svoju kožu nepredá lacno. Nadal sa dosť vytrápil aj s mladíkom Sinnerom, kde svoje zohrali aj náročné podmienky v nočnom čase, ale v každom prípade, to nebola žiadna suverénna jazda Rafu. Tú neočakávam ani v boji o finále a ani nejaký ten stratený set favorita by ma vôbec neprekvapil.

Tip: viac ako 30,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,45

Tip OK


ATP Roland Garros – Semifinále

Novak Djokovič – Stefanos Tsitipas (9.10. o 17:00)

Druhým finalistom by sa aspoň podľa papierových predpokladov mal stať suverénna srbská jednotka Novak Djokovič, ktorý v boji o finále nastúpi proti gréckemu talentu Stefanosovi Tsitsipasovi. Grék síce hneď na úvod turnaja prežil klinickú smrť, keď z 0:2 otáčal súboj s Munarom, ale odvtedy v Paríži nestratil ani set a suverénne triumfy nad Cuevasom, Dimitrovom či Rublevom rozhodne majú svoju váhu. Djokovič nemal zatiaľ súpera podobne vysokých kvalít a stratený set s Carrenom Bustom svedčí o tom, že ani druhé semifinále vôbec nemusí byť také jednoznačné. Vzájomná bilancia je vyrovnaná (3:3) a v Paríži rozhodne bude Grék usilovať o prekvapenie. Djokovič mal po prehratom sete s Bustom nejaké bolesti, dal sa aj ošetrovať, ale to zvykne robiť často na rozhodenie súpera, takže ťažko posúdiť akú závažnosť jeho zranenie malo. V každom prípade očakávam, že Tsitsipas ho dokáže potrápiť.

Tip: viac ako 34,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,51

Tip OKChallenger Parma – štvrťfinále

Federico Delbonis – Marco Cecchinato (9.10. o 13:00)

Zaujímavý súboj kvalitných antukárov je na programe na challengerovom podujatí v talianskej Parme, kde na seba narazia Federico Delbonis a Marco Cecchinato. Obidvaja hráči zatiaľ prechádzajú turnajom suverénne, keď v dvoch vystúpeniach nestratili ani jeden set. Čo sa týka víťaza, viac verím domácemu zástupcovi, ale od súboja tak kvalitných hráčov sa dá očakávať tuhý boj. Pri kvalitách podania obidvoch rozhodne nie je vylúčený ani tajbrejk a najviac sa mi tu pozdáva tip na overový počet hier. Rozhodne nečakám hladký triumf ani jedného z nich a môže to byť naozaj zaujímavý boj.

Tip: viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,81

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 13 =