Home Roland Garros VIDEO Kvitová končí pred bránami finále: So skvele hrajúcou Keninovou doplatila na nevyužívanie brejkbalov

PARÍŽ – Americká tenistka Sofia Keninová sa stala druhou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V semifinále zdolala vo štvrtok Češku Petru Kvitovú 6:4, 7:5.

Šiesta hráčka sveta Keninová pôsobila proti jedenástke rebríčka WTA presvedčivo, prvé podanie jej zobrala už v tretej hre prvého setu a hneď v piatej prelomila súperku opäť. Kvitová sa nevzdala a podaril sa jej rebrejk, no Keninová prvý set už úspešne dopodávala.

Druhý set priniesol vyrovnanejší priebeh, Kvitová stratila servis v piatej hre. Keninová zaváhala pri podávaní na víťazstvo, no Češke sa nepodarilo dostať zápas do tretieho dejstva. Američanka okamžite prelomila súperku opäť a mohla oslavovať.

Petra Kvitová (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Dvadsaťjedenročná Keninová sa pokúsi stať sa prvou tenistkou od roku 2016, ktorá bude triumfovať v priebehu jedného roka dvakrát na podujatí veľkej štvorky. Naposledy sa to podarilo Angelique Kerberovej v Austrálii a na US Open.

Keninová: Vedela som, že musím predviesť špičkový tenis

Nasadená štvorka Keninová si vylepšila tohtoročnú zápasovú bilanciu na 16:1. „Kvitová je náročnou súperkou. Skvele servovala, predviedla kvalitné údery. Vedela som, že musím predviesť špičkový tenis, aby som mohla uspieť. Som na seba hrdá, že sa mi to podarilo. So Swiatekovou som hrala už vo finále juniorskej súťaže tu na Roland Garros. Bol to tesný súboj. Pripravím sa a predvediem to najlepšie,” vyhlásila pre server WTA Tour Keninová.