Home Najdôležitejšie Chceš udržať krok? Tak schudni! Rekordná Serena to schytala od legendy

Chceš udržať krok? Tak schudni! Rekordná Serena to schytala od legendy

by Majo Malinovský
Serena Williamsová

BRATISLAVA – Na konte má neuveriteľných 23 grandslamových trofejí. Serena Williamsová, ktorá stráca len jedinú najcennejšiu trofej na celkovú historickú rekordérku Margaret Courtovú, sníva o vyrovnaní rekordu ale vytúžený triumf nie a nie prísť.


Odborníci tak pochopiteľne vedú diskusie, polemiky a rozličné dohady, či dnes už 39-ročná americká šampiónka ešte má na to, aby túto métu niekedy pokorila. Semifinalistka tohtoročného US Open to teraz poriadne schytala od legendárnej 18-násobnej grandslamovej šampiónky Chris Evertovej, ktorá krajanku absolútne nešetrila.Schudni

“Chceš udržať krok? Tak schudni!” poslala tvrdý odkaz ďalšej americkej legende. “Mám o Serenu veľkú starosť. Je stále skvelá hráčka, ale je fakt, že nie je v kondícii, v ktorej by mala byť. Ak chce byť ešte úspešná, musí byť na kurte rýchlejšia, ale k tomu potrebuje schudnúť. Len vtedy ešte môže byť konkurencie schopná,” rozhovorila sa dnes už 65-ročná Evertová.

US Open najväčšou šancou

Tá dáva americkej šampiónke pochopiteľne najväčšie nádeje na domácom grandslame: “Na Ronald Garros už asi nikdy titul nezíska, najväčšiu šancu má doma na US Open. Ale práve na poslednom ročníku sa v zápase s Azarenkovou ukázalo, že Serena už proste nemala silu a strácala fyzicky. To musí zmeniť.”

Chris Evertová (Foto: TASR/AP – Julie Jacobson)Kilá dole jej pomôžu

“Ak sa jej podarí zhodiť pár kíl, bude sa na kurte oveľa lepšie pohybovať, pri loptičkách bude včas a tým pádom bude schopná hrať v lepších uhloch a z výhodnejších pozícií,” uzavrela svoju otvorenú kritiku Evertová.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + ten =