Home Audio/video VIDEO Po nevídanom obrate ďalšia neuveriteľná bitka: 15-ročný supertalent Česka opäť ohúril Austráliu!

VIDEO Po nevídanom obrate ďalšia neuveriteľná bitka: 15-ročný supertalent Česka opäť ohúril Austráliu!

by Majo Malinovský
Brenda Fruhvirtová

MELBOURNE – Po viac ako dvojhodinovom boji a parádnom obrate sa iba 15-ročná talentovaná Češka Brenda Fruhvirtová vo finále kvalifikácie na Australian Open postarala o ďalšiu vydarenú zápletku.


Na dospeláckom grandslame debutujúci talent Česka musel v semifinále otáčať nepriaznivé skóre a navyše Fruhvirtová zápas dohrávala s ošetreným lýtkom. Vo finále prehrala prvý set so španielskou súperkou Jessicou Bouzasovou Maneirovou 3:6, ale v ďalších dvoch už mala navrch a po triumfe 7:6(2) a 6:4 sa radovala z premiérového postupu do hlavnej súťaže grandslamového podujatia.

VIDEO Neskutočný obrat! Iba 15-ročná debutujúca česká hviezdička zabojuje o hlavnú súťaž Australian OpenZápas bez ôsmich minút trval tri hodiny a 15-ročná talentovaná Češka si tak ešte pred štartom hlavnej súťaže podmanila Austráliu, pretože vyhrať takéto bitvy v boji o grandslam a navyše pri premiére to sa naozaj často nevidí.

V Melbourne žiari aj 16-ročný talent Česka: Prvý skalp hráčky z TOP 100 jej vyniesol boj o Australian Open

Do hlavnej súťaže aj Bejlek a Svrčina

Z českých nádejí kvalifikáciu v Melbourne zvládli aj o rok staršia talentovaná Češka Sára Bejlek a dvadsaťročný Dalibor Svrčina, ktorý suverénne zmietol favorizovaného Švajčiara Riediho a grandslamový turnaj si zahrá tiež prvýkrát.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + 17 =