Home Audio/video VIDEO Macháč siahal na najcennejší skalp v kariére, ruský favorit si triumfom vo Viedni opäť zaistil Turnaj majstrov

VIDEO Macháč siahal na najcennejší skalp v kariére, ruský favorit si triumfom vo Viedni opäť zaistil Turnaj majstrov

by Majo Malinovský
Tomáš Macháč

VIEDEŇ – Ruský tenista Daniil Medvedev sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP vo Viedni.

Najvyššie nasadený hráč zdolal v 2. kole Bulhara Grigora Dimitrova 3:6, 6:2 a 6:4. Jeho ďalším súperom bude krajan Karen Chačanov.

Medzi najlepšiu osmičku postúpil aj Chorvát Borna Gojo, ktorý vyradil šiesteho nasadeného Američana Tommyho Paula 6:3, 6:4.

V 2. kole uspel aj Talian Jannik Sinner, ktorý si v pozícii nasadenej dvojky poradil s krajanom Lorenzom Sonegom 6:2, 6:4.

Macháč siahal na najcennejší skalp

Český tenista Tomáš Macháč svoju parádnu formu v najcennejší skalp a doteraz najlepší výsledok nepretavil. Vo Viedni mal na dosah prvú výhru nad hráčom TOP 20 a postup do najväčšieho štvrťfinále, favorita ale nakoniec doraziť nedokázal. So svetovou sedmičkou Grékom Stefanosom Tsitsipasom prehral po nádejnom výkone 3:6, 6:4, 5:7, keď v treťom sete neudržal vedenie 4:1.

Ruský tenista Andrej Rubľov zvládol v dvoch setoch aj druhé stretnutie. Šampión ročníka 2020 si poradil 7:5, 6:3 s talentovaným Matteom Arnaldim a zaistil si štvrtý rok po sebe účasť na Turnaji majstrov. Vo štvrťfinále sa stretne s predminuloročným víťazom Alexanderom Zverevom.

dvojhra – 2. kolo: Andrej Rubľov (Rus.-3) – Matteo Arnaldi (Tal.) 7:5, 6:3, Borna Gojo (Chor.) – Tommy Paul (USA-6) 6:3, 6:4, Daniil Medvedev (Rus.-1) – Grigor Dimitrov (Bulh.) 3:6, 6:2, 6:4

Zdroj: TASR, ts

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + sixteen =