Home Audio/video VIDEO Lipták s Benčičovou smútia: Svetová jednotka Swiateková bola na lopatkách, ale…

Belinda Benčičová, Wimbledon 2023

LONDÝN – Poľská tenistka Iga Swiateková sa prvýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Svetová i nasadená jednotka zdolala v dramatickom osemfinálovom súboji štrnástu nasadenú Belindu Benčičovú v troch setoch 6:7 (4), 7:6 (2), 6:3.

Švajčiarka so slovenskými koreňmi Benčičová, ktorú trénuje Slovák Matej Lipták, bola blízko k víťazstvu. Po výhre v tajbrejku prvého setu viedla v tom druhom 2:0, 3:1 a za stavu 6:5 mala dva mečbaly. Swiateková však napokon náročnú situáciu zvládla a natiahla víťaznú šnúru na 14 stretnutí.

Odvracala mečbaly

“Som o to šťastnejšia, že som dokázala zápas zvíťaziť, hoci súperka mala mečbaly. V takom momente viete, že do toho musíte dať všetko, no zároveň hrať opatrne. Mám veľkú radosť, že naďalej pokračujem na tomto turnaji. V tejto sezóne sa mi na tráve darí,” poznamenala Swiateková, ktorá upravila vzájomnú bilanciu s Benčičovou na 3:1.

Po obrate ju čaká Svitolinová

Poľka sa vo štvrťfinále stretne Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou, ktorá sa medzi najlepšiu osmičku dostala takisto po trojsetovom dueli. Devätnástku pavúka Bielorusku Victoriu Azarenkovú zdolala 2:6, 6:4, 7:6 (9). Svitolinová prehrávala v tajbrejku rozhodujúceho setu 4:7, no napokon ho dokázala otočiť a zápas ukončila po druhom mečbale.

ženy – dvojhra – osemfinále: Iga Swiateková (Poľ.-1) – Belinda Benčičová (Švajč.-14) 6:7 (4), 7:6 (2), 6:3, Jelina Svitolinová (Ukr.) – Victoria Azarenková (Biel.-19) 2:6, 6:4, 7:6 (9)