Home Najdôležitejšie VIDEO Koniec hneď v 1.kole: Kužmová a Martin nedokázali nájsť recept na svojich súperov

VIDEO Koniec hneď v 1.kole: Kužmová a Martin nedokázali nájsť recept na svojich súperov

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová, US Open 2020

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Kužmová ani na štvrtý pokus neprešla cez 1. kolo dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Domácej Američanke Katy McNallyovej podľahla 4:6, 1:6. Jediným slovenským želiezkom v singli tak zostal Norbert Gombos, ktorý na úvod zdolal Moldavca Radua Albota 6:4, 6:1, 6:4.


Kužmová hneď v úvode zápasu proti 18-ročnej McNallyovej stratila vlastné podanie. Za stavu 3:4 síce zobrala Američanke servis, v ďalšom geme však vyprodukovala veľa nevynútených chýb, čo McNallyová využila. Slovenskú jednotku brejkla, následne spečatila zisk prvého setu a v druhom dejstve už na dvorci dominovala. Kužmová sa v New Yorku ešte predstaví vo štvorhre po boku Bielorusky Aleksandry Sasnovičovej, s ktorou vlani postúpila až do semifinále.

Martin prehral proti superfavoritovi

Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Nasadenej dvadsaťjednotke Austrálčanovi Alexovi de Minaurovi podľahol 4:6, 3:6, 5:7. Jeho maximom na podujatiach veľkej štvorky zostáva 3. kolo z Roland Garros z roku 2016.

Martin doplatil na nepremieňanie brejkbalov, z ôsmich možností využil iba dve. Jeho súper mal 75-percentnú úspešnosť a z ôsmich šancí využil šesť. Pre Martina to bola druhá účasť v hlavnej súťaži v New Yorku. Aj v roku 2013 stroskotal vo Flushing Meadows na úvodnej prekážke.ženy – dvojhra – 1. kolo:
 Caty McNallyová (USA) – Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:4, 6:1 

muži – dvojhra – 1. kolo:
 Alex de Minaur (Austr.-21) – Andrej MARTIN (SR) 6:4, 6:3, 7:5

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 5 =