Home Audio/video VIDEO Famózny úspech českej bojovníčky: Muchová v Madride vyradila štvornásobnú grandslamovú šampiónku

Karolína Muchová

MADRID – Česká tenistka Karolína Muchová si na prestížnom podujatí WTA Madrid Open zahrá o štvrťfinále. Rozhodla o tom jej prekvapivá výhra nad svetovou dvojkou a štvornásobnou grandslamovou víťazkou Naomi Ósakovou.

Muchová sa favoritky nezľakla a už v tretej hre dokázala svetovej dvojke zobrať podanie. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment úvodného dejstva, pretože žiadny ďalší brejk sa už neudial a prvý set za 43 minút získala česká tenistka.

Tá presne rovnakým spôsobom odštartovala aj druhý set, keď v tretej hre brejkla Ósakovú a po následnom udržaní vlastného podania vyhrávala už 3:1. Japonka sa ale brejku dočkala v šiestej hre a to ju nakoplo. Od stavu 1:3 vyhrala bývalá svetová jednotka všetkých päť hier po sebe a druhý set sa stal napokon jej korisťou.

Naomi Ósaková
Naomi Ósaková (Foto: TASR/AP – Paul White)

Húževnatú českú bojovníčku ale nevydarený záver druhého dejstva vôbec nepoložil. Muchová po čistej hre na podaní okamžite Ósakovú brejkla a ďalšou čistou hrou dala v rozhodujúcom dejstve už na 3:0. Ďalšie podanie si síce Japonka na 30 udržala, ale v šiestej hre už nie a posledný set sa tak stal hladkou korisťou českej tenistky.

Aktuálna svetová dvadsiatka tak vyrovnala vzájomnú bilanciu s Ósakovou na 1:1 a v Madride postúpila do osemfinále, kde o štvrťfinále zabojuje s gréckou súperkou Sakkariovou, ktorá len štyri hry stratila s Estónkou Kontaveitovou.