Karolína Muchová
Karolína Muchová (Foto: TASR/AP - Thomas Kienzle)

VIDEO Senzačná česká semifinalistka Australian Open sa len vrátila na kurty a už je mimo: Je to frustrujúce

STUTTGART – Senzačná tohtoročná česká semifinalistka Australian Open Karolína Muchová si na antuke v stuttgartskej hale návrat po dvoch mesiacoch rozhodne predstavovala inak.


Po doliečení natrhnutého brušného svalu dnes po dlhom čase nastúpila proti ruskej súperke Jekaterine Alexandrovovej, ale aj keď úvodný set vyhrala 6:4, kvôli limitom spôsobeným zablokovaným chrbtom nemohla naplno zápas dohrať a v ďalších dvoch setoch uhrala už len päť hier. Rusku v ďalšom kole čaká nasadená osmička Belinda Benčičová.

Jekaterina Alexandrovová
Jekaterina Alexandrovová (Foto: TASR/AP – Thomas Kienzle)

Je to frustrujúce

„Jednoducho nám to ukázalo, že ešte nie som úplne ready odohrať celý zápas,“ uviedla 24-ročná Muchová v online rozhovore s novinármi. Okrem zablokovaných bedier, kvôli ktorým nemohla jednu hru skoro vôbec chodiť, navyše cítila od druhého setu aj bolesť v už uzdravenom brušnom svale. „Je to frustrujúce,“ smútila aktuálna svetová 22.

Aj keď v úvodnom sete prehrávala s húževnatou Ruskou už 1:3, ukázala srdce bojovníčky a dokázala ho ešte otočiť vo svoj prospech. „Na zápas som sa po tak dlhom čase tešila a na to, že som nehrala dva mesiace, tak som hrala celkom dobre. Až na servis, ktorý mi úplne nešiel, ale mala som trošku obavu z toho svalu, tak som to hrala tak opatrne,“ uviedla sympatická Češka.


Zápas dohrala na práškoch proti bolesti

Ťažké chvíle pre semifinalistku Australian Open prišli v úvodnej hre druhého setu, kedy sa naplno prejavil zablokovaný chrbát, ktorý si musela Češka zablokovať pri jednom zo svojich podaní. „Bedrá. Nikdy predtým sa mi to nestalo, takže ťažko to môžem s niečím porovnávať. Prejavovalo sa to tak, že som sa nemohla naplno hýbať. Nebolo to vôbec príjemné a bolo ťažké sa potom sústrediť na hru,“ uviedla rodáčka z Olomouca, ktorá zvažovala aj predčasné ukončenie duelu: „Jeden game som nemohla skoro vôbec chodiť, v ten moment áno,“ prikývla. Nakoniec to aj vďaka podpore rozhýbala a zvládla dohrať: „Vzala som si prášok proti bolesti a zápas sa dal dohrať.“


Zranenia ju neobchádzajú

Okrem nového zranenia sa Muchovej ozvalo aj to, kvôli ktorému pauzovala od senzačného semifinále v Melbourne: „Očakávala som, že nebudem vôbec bolesť cítiť, bohužiaľ som to v druhom sete začala zase cítiť, ale to je normálne, keď som tam mala veľkú trhlinu. Uvidím, ako na tom sval bude.“

Po trpkom konci v Stuttgarte tak zverenkyňa trénera Kotyzu okamžite zamierila na vyšetrenie do Prahy: „Predpokladám, že pôjdem znovu na sono brušného svalu a budeme riešiť aj chrbát a ďalšie veci,“ odhadovala Muchová, ktorú dlhodobo sprevádzajú výrazné zdravotné komplikácie. Vlani končila na US Open s natiahnutým stehenným svalom a tento rok v Melbourne zas skončila s trhlinou brušného svalu.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + nineteen =