Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (2.5.): Finálové bitky v Mníchove a Estorile, získa premožiteľ Gombosa ďalšiu turnajovú trofej?

Jan-Lennard Struff, Nikoloz Basilašvili

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti. Dnes sa pozrieme na zaujímavé finálové bitky z portugalského Estorilu a nemeckého Mníchova.

ATP Mníchov – finále

Jan-Lennard Struff vs Nikoloz Basilašvili (1.5. o 13:30)

Súbojom dvoch nasadených hráčov vyvrcholí finále v nemeckom Mníchove a zálusk na trofej si robí tak štvrťfinálový premožiteľ Gombosa Gruzínec Basilašvili, ako aj domáci tenista Struff. Gruzínsky favorit v štyroch dueloch v Mníchove zatiaľ stále nestratil ani jediný set a je tak papierovým favoritom, ale domáca pôda bude hnať vpred jeho súpera. Struff s Koepferom aj Krajinovičom jeden set stratil, ale semifinálová výhra s rozbehnutým Ivaškom bez straty setu potvrdila kvality nemeckého hráča. Struff vo vzájomnej bilancii vedie 4:3, ale v troch antukových zápasoch Basilašvilimu dvakrát podľahol, ale treba povedať, že išlo o tesné prehry. V roku 2016 vo finále challengerového podujatia v nemeckom Heilbronne to bolo 4:6, 6:7 a najlepším ukazovateľom porovnania síl je ich nedávne vzájomné meranie síl v talianskom Cagliari. Štvrťfinálový súboj na talianskej antuke ovládol Gruzínec po setoch 7:5, 4:6, 6:3. Aj dnes očakávam tuhý boj a skôr trojsetový zápas ako hladké víťazstvo favorita.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,63

Tip OK

ATP Estoril – finále

Albert Ramos-Viňolas vs Cameron Norrie (2.5. o 17:00)

Ani jediný set nestratil v doterajších štyroch vystúpeniach v portugalskom Estorile španielsky finálový favorit Ramos-Viňolas, ktorého čaká v boji o ďalšiu turnajovú trofej posledná prekážka. Brit Norrie je síce skôr hráčom pre rýchlejšie povrchy, ale v tejto sezóne potvrdzuje výborné kvality aj na pomalej antuke. Na tomto povrchu vyhral sedem z ôsmich zápasov, keď jeho jediným tohtosezónnym antukovým premožiteľom je stále len Rafa Nadal, ktorý ho vyradil v barcelonskom štvrťfinále. V Estorile už ale dvakrát stratil po jednom sete a v jeho neprospech hrá aj bilancia vzájomných zápasov. Španiel ovládol obidva doterajšie vzájomné súboje, ktoré sa navyše odohrali práve na antuke. Ešte v roku 2018 v rámci Davis Cupu uhral so Španielom len jeden set a v roku 2019 v Barcelone v dvoch setoch uhral len štyri hry. Verím, že aj napriek rozohratosti Norrieho na antuke potvrdí vo finále Španiel rolu favorita a odporúčam tip na jeho víťazstvo.

Tip: Ramos-Viňolas víťaz zápasu