Home Audio/video VIDEO Federer pomohol americkej rekordérke Shiffrinovej späť na vrchol: Kľúčom bol obed v jeho dome

VIDEO Federer pomohol americkej rekordérke Shiffrinovej späť na vrchol: Kľúčom bol obed v jeho dome

by Majo Malinovský
Roger Federer, Mikaela Shiffrinová

NEW YORK – Úhlavná rivalka našej Petry Vlhovej, veľká americká hviezda a rekordéra Mikaela Shiffrinová uviedla, že obed s Rogerom Federerom v jeho dome vo Švajčiarsku bol kľúčom k opätovnému naštartovaniu jej kariéry.


Po spoločnom stretnutí a vzájomnom rozhovore po druhom mieste Shiffrinovej v minuloročných pretekoch Super-G v Lenzerheide pozval švajčiarsky maestro americkú hviezdu do svojho rodinného domu. Shiffrinová sa po sklamaní na OH v Pekingu výrazne trápila a potrebovala sa opäť nakopnúť k predošlým výkonom a úspechom.

Až čas ukázal, že sa jej to dokonale podarilo. V tejto sezóne už prekonala rekord ďalšej americkej legendy Lindsey Vonnovej a tiež má na dosah vyrovnanie celkového rekordu Ingemara Stenmarka. Sama tento výrazný obrat a akési znovuzrodenie pripisuje práve onomu stretnutiu s Federerom.Pomohol jej obed s Federerom

“Mám pocit, že ten obed sa odohral v čase, keď som naozaj potrebovala dôvod byť pozitívna a nadšená,” uviedla Shiffrinová pre Wall Street Journal. “Ak si chceš zachovať dlhovekosť svojej kariéry, musíš si nájsť čas na to, aby si sa rozhliadla, ocenila, kde si a vstrebala to. Nahliadnuť hlbšie do svojej kariéry v čase, keď je čoraz ťažšie pozrieť sa hore a práve v týchto chvíľach je najdôležitejšie oceniť všetko okolo seba,” snažil sa motivovať Federer americkú hviezdu a podarilo sa.

Keď dominovali Federer s Nadalom, prišiel 19-ročný chlapec a povedal, že ich prekoná: Všetci vraveli, že je arogantný, no teraz potvrdzuje svoje slová!

Ohromená Shiffrinová uviedla, že Federer jej poradil aby si užila tie neuveriteľné chvíle, pretože to čo robí, je naozaj neuveriteľné a uveličená Američanka si hovorila: “Preboha, Roger Federer sa so mnou rozpráva o mojej kariére. Bolo dosť ťažké pochopiť všetko čo hovoril, pretože som bola celý ten čas tak trochu ohromená.”Zbavila sa hnusného pocitu od olympiády

Shiffrinovú motivačné slová Federera dokázali potešiť a motivovať: “Prvýkrát od olympiády som sa dokázala zbaviť toho hnusného pocitu, ktorý som v sebe mala.” Švajčiarsky maestro tiež uviedol, že by mohla súťažiť aj ďalšie desaťročie a vzhľadom na jeho slová Shiffrinová priznala, že zrejme tak skoro na svahoch neskončí.

FOTO Výnimočný prírastok do Federerovej zbierky: Maestro získal vo Švajčiarsku špeciálne ocenenie

Americká rekordérka tiež spomenula úsmevn´é reakcie jej konkurentiek v Lenzerheide, ktoré boli uveličené z Federerovej prítomnosti na pretekoch: “Všetky hovorili: ‚Panebože, Roger, Roger Federer je tu! Je v cieli! Všetci boli takí nervózni, nervóznejší z toho, že tam bol, viac ako zo samotných pretekov.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six − three =