Home Najdôležitejšie FOTO Výnimočný prírastok do Federerovej zbierky: Maestro získal vo Švajčiarsku špeciálne ocenenie

FOTO Výnimočný prírastok do Federerovej zbierky: Maestro získal vo Švajčiarsku špeciálne ocenenie

by Roderik Pastier
Roger Federer

BAZILEJ – Švajčiarsky tenista Roger Federer nazbieral za posledných dvadsať rokov toľko ocenení a trofejí, že by si na nich musel vyhradiť palác alebo aspoň poschodové múzeum. Najnovším prírastkom do jeho mimoriadne bohatej zbierky je čestná cena z čisto švajčiarskej ankety Športová osobnosť roka, v ktorej je historickým rekordérom.


Len po šiesty raz v histórii a prvýkrát od roku 2009 sa vo Švajčiarsku udeľovala cena Športová osobnosť roka, ktorú predtým získal legendárny cyklista Ferdinand “Ferdy” Kübler (víťaz Tour de France 1950).

Posledným držiteľom prestížneho ocenenia je 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer, ktorý v septembri na Laver Cupe v Londýne ukončil svoju slávnu kariéru.

“Nikdy by som nebol taký úspešný bez pomoci mojich neuveriteľných fanúšikov, rodičov, manželky a tímu. Ďakujem za čestné ocenenie,” napísal 41-ročný Federer na Instagrame.

Legendárny Švajčiar sedemkrát ovládol domácu anketu ako jednotlivec (2003, 2004, 2006, 2007, 2012, 2014, 2017) a dvakrát bol súčasťou najlepšieho tímu (2008, 2014). Okrem toho sa stal najlepším švajčiarskym športovcom za posledných 70 rokov v covidovom roku 2020, keď sa ceny v štandardných kategóriách neudeľovali.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

VIDEO Federer pomohol americkej rekordérke Shiffrinovej späť na vrchol: Kľúčom bol obed v jeho dome 1 februára, 2023 - 1:23 pm

[…] FOTO Výnimočný prírastok do Federerovej zbierky: Maestro získal vo Švajčiarsku špeciálne oc… […]

Reply

Leave a Comment

1 × four =