Home Australian Open Keď dominovali Federer s Nadalom, prišiel 19-ročný chlapec a povedal, že ich prekoná: Všetci vraveli, že je arogantný, no teraz potvrdzuje svoje slová!

Keď dominovali Federer s Nadalom, prišiel 19-ročný chlapec a povedal, že ich prekoná: Všetci vraveli, že je arogantný, no teraz potvrdzuje svoje slová!

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, Australian Open

Patrick Mouratoglou zaspomínal na roky, keď Federer s Nadalom totálne dominovali a prišiel 19-ročný Djokovič odhodlaný prekonať ich. Vtedy všetci vraveli, že je arogantný, dnes potvrdzuje to, čo vyhlásil!


Novak Djokovič má pred sebou semifinále na Australian Open. Čaká ho Američan Tommy Paul. Dve výhry ho delia od 22. grandslamového titulu. A vyrovnania rekordu, ktorý vlani vytvoril jeho rival Rafael Nadal. Ešte tento rok ho môže “Nole” prekonať.

V 35-ich rokoch vyzerá na vrchole fyzickej formy. Fyzicky dokáže predčiť o 10-15 rokov mladších súperov. Zdravie Nadala v posledných rokoch veľmi pokrivkáva. Nad jeho budúcnosťou visí otáznik.

Rešpektovaný francúzsky tréner Patrick Mouratoglou, ktorý pracuje aj ako televízny expert pre Eurosport, pridal na instagram video so zaujímavým vyjadrením.

„Keď Roger Federer a Rafael Nadal dominovali na mužskom okruhu široko ďaleko, takmer každý v TOP 10 si myslel, že je nemožné vyhrať grandslamový titul proti týmto dvom. Potom prišiel 19-ročný chlapec, ktorý mal odvahu povedať, že ich bude porážať.

Tento chlapec sa volal Novak Djokovič. Svet tenisu si myslel, že bol arogantný, vzhľadom k týmto vyhláseniam. Ale nebola to arogancia, ale sebavedomie. Dokázal to zvládnuť, nie preto, že to povedal, ale preto, že tomu skutočne veril,” hovoril Mouratoglou.

Novak Djokovič je teraz ten, kto totálne dominuje mužskému svetovému tenisu. Ak mu vydrží súčasná forma, zostáva len hádať, na akom počte grandslamových titulov sa napokon jeho rekord zastaví.Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

VIDEO Federer pomohol americkej rekordérke Shiffrinovej späť na vrchol: Kľúčom bol obed v jeho dome 1 februára, 2023 - 2:21 pm

[…] Keď dominovali Federer s Nadalom, prišiel 19-ročný chlapec a povedal, že ich prekoná: Všetci … […]

Reply

Leave a Comment

5 × three =