Novak Djokovič, Australian Open
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Aaron Favila)

Keď dominovali Federer s Nadalom, prišiel 19-ročný chlapec a povedal, že ich prekoná: Všetci vraveli, že je arogantný, no teraz potvrdzuje svoje slová!

Patrick Mouratoglou zaspomínal na roky, keď Federer s Nadalom totálne dominovali a prišiel 19-ročný Djokovič odhodlaný prekonať ich. Vtedy všetci vraveli, že je arogantný, dnes potvrdzuje to, čo vyhlásil!


Novak Djokovič má pred sebou semifinále na Australian Open. Čaká ho Američan Tommy Paul. Dve výhry ho delia od 22. grandslamového titulu. A vyrovnania rekordu, ktorý vlani vytvoril jeho rival Rafael Nadal. Ešte tento rok ho môže „Nole“ prekonať.

V 35-ich rokoch vyzerá na vrchole fyzickej formy. Fyzicky dokáže predčiť o 10-15 rokov mladších súperov. Zdravie Nadala v posledných rokoch veľmi pokrivkáva. Nad jeho budúcnosťou visí otáznik.

Rešpektovaný francúzsky tréner Patrick Mouratoglou, ktorý pracuje aj ako televízny expert pre Eurosport, pridal na instagram video so zaujímavým vyjadrením.

„Keď Roger Federer a Rafael Nadal dominovali na mužskom okruhu široko ďaleko, takmer každý v TOP 10 si myslel, že je nemožné vyhrať grandslamový titul proti týmto dvom. Potom prišiel 19-ročný chlapec, ktorý mal odvahu povedať, že ich bude porážať.

Tento chlapec sa volal Novak Djokovič. Svet tenisu si myslel, že bol arogantný, vzhľadom k týmto vyhláseniam. Ale nebola to arogancia, ale sebavedomie. Dokázal to zvládnuť, nie preto, že to povedal, ale preto, že tomu skutočne veril,“ hovoril Mouratoglou.

Novak Djokovič je teraz ten, kto totálne dominuje mužskému svetovému tenisu. Ak mu vydrží súčasná forma, zostáva len hádať, na akom počte grandslamových titulov sa napokon jeho rekord zastaví.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Rafael Nadal

Nadal po 18 rokoch prišiel o úchvatnú rekordnú sériu, Alcaraz na tróne vystriedal Djokoviča

LONDÝN – Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa po triumfe na turnaji ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 2 =