Home Audio/video VIDEO Famózny Molčan nedal vo štvrťfinále šancu domácemu tenistovi: Po hladkom triumfe zabojuje o finále

Alex Molčan

BARCELONA – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do semifinále dvojhry na challengeri 80 v Barcelone (44 820 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej dvojky si vo štvrťfinále hladko poradil s domácim hráčom Nicolom Kuhnom 6:3, 6:2 za 89 minút.

Molčan od úvodu potvrdzoval rolu favorita, keď po dvoch brejkoch a dvoch odvrátených brejkbaloch viedol už drvivých 5:0. Následne sa k slovu dostal aj domáci tenista, ktorý ziskom troch gemov znížil na 3:5. Turnajová trojka však v deviatej hre využila v poradí štvrtý setbal a po 50 minútach viedol 117. hráč sveta 1:0.

Kuhn nezachytil ani úvod druhého dejstva, keď hneď v prvom geme stratil podanie, ale o pár minút vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu dominoval na kurte už len Molčan, ktorý získal štyri hry v rade a postúpil do semifinále.

Dvadsaťtriročný hráč NTC zabojuje o postup do finále proti Bulharovi Dimitarovi Kuzmanovovi. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza nestratil zatiaľ v katalánskom meste ani set. Proti Kuhnovi si pripísal tri esá a dokázal využiť päť zo šiestich vypracovaných brejkbalov.

Zdroj: stz.sk, ts