Home Audio/video VIDEO Djokovič ladí formu na Roland Garros: V obľúbenom Ríme si aj pri 17. štarte zahrá o semifinále

Novak Djokovič, ATP Rím

RÍM – Srbský favorit Novak Djokovič postúpil na obľúbenom podujatí série Masters v talianskom Ríme do štvrťfinále.

V dnešnom dohrávanom osemfinálovom súboji si šesťnásobný miestny šampión za hodinu aj 28 minút poradil s britským súperom Cameronom Norriem 6:3, 6:4, keď sa v druhom sete musel Brit dať ošetrovať.

Výzva pre Djokoviča

“Pred zápasom som mal nejaké zdravotné problémy, ktoré som musel vyriešiť s mojim tímom. Bola to pre mňa výzva a som rád, že som zápas proti Norriemu zvládol v dvoch setoch. Dobre som sa vyrovnal s podmienkami, ktoré boli iné, ako keby sme hrali večer,” uviedol Djokovič v prvom interview priamo na kurte.

Tretí triumf Djokoviča s britskou jednotkou v treťom vzájomnom súboji zároveň znamená, že aj pri svojom 17. štarte v Ríme si Nole zahrá o semifinále. Jeho ďalším súperom vo Foro Italico bude siedmy nasadený Dán Holger Rune, ktorý vyradil austrálskeho kvalifikanta Alexeia Popyrina 6:4, 5:7, 6:4.

Zdroj: ts, TASR