Home Audio/video VIDEO Bývalý člen TOP 10 v záplave sĺz: Po boji s alkoholizmom a depresiami zažíva znovuzrodenie na Roland Garros

VIDEO Bývalý člen TOP 10 v záplave sĺz: Po boji s alkoholizmom a depresiami zažíva znovuzrodenie na Roland Garros

by Majo Malinovský
Lucas Pouille, Roland Garros

PARÍŽ – Kedysi bol svetovou desiatkou, dnes sa nachádza až na 670. priečke rebríčka ATP. Domáci tenista Lucas Pouille po mimoriadne náročnom období zažíva znovuzrodenie na domácom Roland Garros.


Pouille, ktorý na parížskom grandslame v rokoch 2017 a 2018 vypadol až v treťom kole, vstúpil do kvalifikácie slávneho turnaja nečakaným triumfom nad českým favoritom Tomášom Macháčom (7:5, 6:3).

Následne sa domáci tenista radoval z obratu proti Tsengovi z Taipeiu, keď po prehratom úvodnom sete (5:7) súpera z kurtu vyprevadil kanárom 6:3, 6:0. Podobný priebeh malo aj kvalifikačné finále proti ľavorukému Rakúšanovi Rodionovovi, ktorý vyhral prvý set hladko 6:1, ale následne domácemu tenistovi podľahol 5:7 a 0:6.https://www.youtube.com/watch?v=OPeEuAMLtBU

Pouille, ktorý pri odmlke od tenisu bojoval s depresiami a alkoholizmom a zdalo sa, že jeho kariéra sa už prakticky skončila, mal v Paríži skvelé domáce podmienky ako pri zápasoch Davis Cupu, keď ho vpred hnalo natešené publikum a tak niet divu, že po postupe do hlavnej súťaže sa Francúz naplno oddal emóciám, keď heroický postup oslavoval so svojou dcérkou a po zápase ďakoval fantastickému publiku.Pouille v roku 2016 porazil v boji o štvrťfinále Rafaela Nadala na US Open a medzi elitnú osmičku sa prebojoval aj na Wimbledone. Na Roland Garros sa najďalej dostal do tretieho kola, grandslamovým maximom je singlové aj deblové semifinále na Australian Open.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + two =