sobota, 2 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Ďalšia Ruska sa podania ruky nedočkala: Bývalá svetová trojka po materskej...

VIDEO Ďalšia Ruska sa podania ruky nedočkala: Bývalá svetová trojka po materskej opäť žiari

ŠTRASBURG – Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová zaznamenáva najvydarenejší turnaj po aprílovom návrate na kurty po materskej pauze.


Bývalá svetová trojka a aktuálne až 508. hráčka rebríčka WTA na antukovom podujatí 250 vo francúzskom Štrasburgu zaskočila favorizovanú ruskú súperku a turnajovú šestku Varvaru Gračevovú. Tú zdolala za hodinu aj 23 minút 6:3, 6:4.

Svitolinová, ktorá sa do semifinále prebojovala po dlhých dvoch rokoch, na konci stretnutia už tradične nepodala ruku súperke z Ruska a obidve aktérky si museli vystačiť s podaním ruky empajrovému rozhodcovi. Rodáčka z Odesy takýmto spôsobom vyjadruje podporu rodnej Ukrajine, ktorá stále čelí vojenskej invázii Ruska.Bude z nej Francúzka

Rodáčka z Moskvy pritom už podala oficiálnu žiadosť o zmenu občianstva v snahe získať francúzske občianstvo, pretože vo Francúzsku žije už od svojich 16-tich rokov. O tomto kroku podľa vlastných slov uvažovala ešte pred začiatkom ruskej invázie.

Svitolinová, ktorá v boji o finále nastúpi proti domácej Burelovej, tvorí pár s francúzskym šoumenom Gaelom Monfilsom, s ktorým sú od júla 2021 manželmi a od októbra 2022 vychovávajú prvého spoločného potomka dcérku Skai Monfils.

Zdroj: ts

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 4 =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments