Elina Svitolinová, WTA Štrasburg
Elina Svitolinová si v Štrasburgu zahrá o finále (Foto: Instagram - Elina Svitolinová)

VIDEO Ďalšia Ruska sa podania ruky nedočkala: Bývalá svetová trojka po materskej opäť žiari

ŠTRASBURG – Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová zaznamenáva najvydarenejší turnaj po aprílovom návrate na kurty po materskej pauze.


Bývalá svetová trojka a aktuálne až 508. hráčka rebríčka WTA na antukovom podujatí 250 vo francúzskom Štrasburgu zaskočila favorizovanú ruskú súperku a turnajovú šestku Varvaru Gračevovú. Tú zdolala za hodinu aj 23 minút 6:3, 6:4.

Svitolinová, ktorá sa do semifinále prebojovala po dlhých dvoch rokoch, na konci stretnutia už tradične nepodala ruku súperke z Ruska a obidve aktérky si museli vystačiť s podaním ruky empajrovému rozhodcovi. Rodáčka z Odesy takýmto spôsobom vyjadruje podporu rodnej Ukrajine, ktorá stále čelí vojenskej invázii Ruska.Bude z nej Francúzka

Rodáčka z Moskvy pritom už podala oficiálnu žiadosť o zmenu občianstva v snahe získať francúzske občianstvo, pretože vo Francúzsku žije už od svojich 16-tich rokov. O tomto kroku podľa vlastných slov uvažovala ešte pred začiatkom ruskej invázie.

Svitolinová, ktorá v boji o finále nastúpi proti domácej Burelovej, tvorí pár s francúzskym šoumenom Gaelom Monfilsom, s ktorým sú od júla 2021 manželmi a od októbra 2022 vychovávajú prvého spoločného potomka dcérku Skai Monfils.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

Schmiedlová zvládla takmer trojhodinový boj: Slovenská jednotka v Taliansku siaha na finále!

PARMA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová na antukovom podujatí v talianskej Parme zabojuje už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 2 =