Home Audio/video VIDEO Andrej Martin v Portugalsku potvrdzuje rolu jednotiek: V singli aj debli sa priblížil víťaznému double

Andrej Martin, Maia Open 2021

MAIA – Slovenský tenista Andrej Martin v Portugalsku ďalej úspešne napĺňa rolu singlovej aj deblovej turnajovej jednotky.

V singli stratil prvý set

V dnešnom singlovom štvrťfinálovom dueli na challengerovom podujatí Maia Open síce Martin po hladko vyhratom úvodnom sete (6:2) v tom druhom nemeckému súperovi Wesselsovi podľahol 5:7 a stratil tak vôbec prvý set na turnaji, ale v rozhodujúcom už opäť mala navrch slovenská turnajová jednotka a za dve hodiny aj 22 minút si Martin vybojoval postup do semifinále.

V boji o singlové finále na Martina v Portugalsku čaká turnajová šestka Chun Hsin Tseng z Tajpeju, ktorý v jedinom doterajšom vzájomnom súboji Slováka pred dvomi rokmi na pražskej antuke zdolal v trojsetovej bitke (6:2, 6:7, 6:2).

Andrej Martin (Foto: Maiaopen/FTDP)

V štvorhre o titul

Martin následne uspel po boku domáceho Goncala Oliveiru aj v deblovom semifinále, keď si favorizované turnajové jednotky poradili s taliansko-španielskym párom Bocchi/Damas a na turnaji tak stále nestratili ani set. O ich finálovom súperovi sa rozhoduje v dnešnom druhom semifinále Blancaneaux/Hemery verzus Borges/Cabral.