Home Názory V Poprade so skromnými ambíciami, ženy sa chcú ukázať v lepšom svetle

V Poprade so skromnými ambíciami, ženy sa chcú ukázať v lepšom svetle

by redakcia tenisovysvet.sk

BRATISLAVA – Fanúšikovia slovenských tenistov si prídu opäť na svoje. Naša ženská i mužská špička je rozlietaná na viacerých miestach. Hodnotné podujatia sa budú hrať u nás i vo svete, na antuke i na tráve. Nebudú chýbať ani slovenské jednotky.

Dominike Cibulkovej sa štvorhra zapáčila

Už dnes o 14:00 ju čaká prvé kolo na turnaji v Birminghame po boku Španielky Muguruzovej. Ich súperkami budú Hibinová s Rosolskou. Domčinou prioritou však ostáva dvojhra. Dnes ešte s odretými ušami ostáva svetovou šestkou, už o týždeň však môže byť situácia úplne iná. Bude odpisovať body za vlaňajší triumf v Eastbourne. V Birminghame mala mať pôvodne pomerne prijateľný žreb. Jej súperkou v prvom kole mala byť Tuan Jing-jing. Liptákovej zverenkyni však do karát nezahralo odstúpenie nasadenej jednotky Nemky Kerberovej. Zaujala jej miesto v „pavúku“ a prevzala tak aj jej súperku Luciu Šafářovú. Češka to na tráve vie. Minulý týždeň bola v Hertogenboschi v semifinále. Pôjde už o deviaty vzájomný duel, Domča zatiaľ vedie 5:3, na tráve 2:1. Posledné vzájomné stretnutie však vyhrala tento rok v Miami Češka.

Janka Čepelová je dnes favoritkou proti bývalej hráčke top 10

Na druhom WTA turnaji s trávnatým podkladom v tomto týždni si včera na Malorke ľahko poradila s prvou súperkou. Dnes ju čaká zvučnejšie meno. Sara Erraniová by pre ňu mohla byť hrateľnou protivníčkou a to aj napriek skóre 0:2 z doterajších vzájomných zápasov. Na tráve sa stretnú po prvý raz. Rozhodnúť by mala kvalita servisu, riternu i razantnejšia medzihra Košičanky. Ak dnes v skorých popoludňajších hodinách uspeje, zahrá si ako jediná Slovenka na tomto turnaji hlavnú súťaž.

Lacko a Gombos na tráve

Lukáš Lacko zvládol kvalifikáciu na ATP turnaji v Halle bez straty setu a potvrdil, že mu trávnatý povrch sedí. V prvom kole hlavnej súťaže bude mať však súpera mimoriadne ťažkého. Proti skvele podávajúcemu Mischovi Zverevovi nebude favoritom. V prípade prekvapenia však môže vyzvať v druhom kole Rogera Federera. Noro Gombos berie prípravu na Wimbledon vážne a vybral si challengerové podujatie v Ilkley. Ako nasadená dvojka nastúpi dnes približne o 16:00 SELČ proti domácemu držiteľovi voľnej karty Brydanovi Kleinovi. Ten je na rozdiel od Galanťana na trávu zvyknutý, a tak nemá zápas jasného favorita.

Zahrá si Magda Rybáriková aj tento týždeň?

Dve Slovenky nachádzame v zozname prihlásených na 100-tisícovom podujatí v britskom Ilkley. Chýbať by určite nemala Kika Kučová. Po siedmich prehrách v rade je pre ňu vhodný čas, aby nepriaznivú sériu ukončila. Môže dokázať, že je toho schopná aj na tráve. Spoločnosť by jej na turnaji mala robiť Magda Rybáriková. Za posledné dva týždne však toho odohrala celkom dosť, a tak by nebolo prekvapením, keby sa s trénerom Petrom Huberom rozhodli pred Wimbledonom pre týždeň voľna. Tým skôr, že už ten nasledujúci sa hrá kvalifikácia na Wimbledon a Magda je stále oficiálne druhá pod čiarou hlavnej súťaže. Na položenú otázku spoznáme odpoveď po dnešnom žrebe.

Vika Kužmová si vybrala podujatie na harde

Pred wimbledonskou kvalifikáciou je voľba našej mladej tenistky trocha prekvapujúca. Namiesto kvalifikácie na jednom z WTA turnajov, či hlavnej súťaže v Ilkley, sa rozhodla pre tvrdý povrch v Turecku. Ako nasadená štvorka 60-tisícového podujatia v Izmire začne dnes popoludní proti domácej držiteľke voľnej karty Betine Tokacovej.

V Poprade uvidia diváci v prvom kole dve derby

S prihliadnutím na nie najvhodnejší termín sa riaditeľom Mečířovi a Stankovičovi podarilo obsadiť popradský challenger slušnými menami. Ide o najväčšie antukové podujatie mužov na Slovensku. Časť našej špičky absentuje. V prípade Lukáša Lacka sa s tým počítalo, Jojo Kovalík považoval za výhodnejšiu sériu turnajov v Taliansku, Noro Gombos sa chce starostlivo pripraviť na Wimbledon. Singlové zápasy Slovákov budú v Poprade na programe zajtra. V hlavnom zápase dňa sa predstaví najvyššie nasadený Martin Kližan proti Dominikovi Šprochovi. Zaujímavé bude aj druhé derby medzi Andrejom MartinomAlexom Molčanom. Filip Horanský sa predstaví proti Čechovi Šafránkovi a Peter Vajda proti ďalšiemu českému tenistovi Pavláskovi. Pri slabšej forme našich mužov v poslednom období by bol postup do záverečných duelov úspechom. Už dnes si môžu diváci pozrieť deblový vstup Andreja Martina po boku Tomáša Líšku, či dvojicu AlexMolčan/Patrik Néma. V „pavúku“ je aj pár Filip Horanský/Dominik Šproch.

Jojo Kovalík pokračuje v talianskej sérii

Po neúspechu v Caltanissette to zverenec Borisa Borgulu skúsi v Todi. Dnes o 15:00 nastúpi v prvom kole proti čilskému tenistovi Christianovi Garinovi. Jojo je favoritom a dá sa očakávať, že nebude chcieť z Talianska odísť naprázdno.

Na ITF turnajoch zabojujú ďalší naši

Na 25-tisícovom turnaji v maďarskom meste Baja budú hrať hlavnú súťaž Miška Hončová, Chantal ŠkamlováVivien Juhászová. Trio Tereza Mihalíková, Jana JablonovskáLaura Svatíková dnes čaká posledné kvalifikačné kolo. Barbora Palcátová bojuje v kvalifikácii rovnako dotovaného turnaja vo Varšave. Lenka Juríková je osamotená na ďalšej 25-ke vo švajčiarskom Lenzerheide, Zuzana Zlochová zas v americkom Baton Rouge. Menšie podujatie v nemeckom Kaltenkirchene si vybrala Kristína Schmiedlová. Barbora Kötelesová si zahrá v tuniskom Hammamete. V Budapešti hrajú muži o 25 000 USD. Dnes zabojujú o hlavnú súťaž Marek SemjanPatrik Obal. Na harde v Lisabone dnes čaká podobná úloha Lukáša Kleina.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 15 =