Home Názory Tipérsky špeciál: Wimbledonská kvalifikácia aj prípravné turnaje

Tipérsky špeciál: Wimbledonská kvalifikácia aj prípravné turnaje

by Michal Pokrivka

Wimbledon sa dnes začal kvalifikačnými bojmi, ktoré budú zajtra pokračovať už aj so ženami. Tí, ktorí majú zaistenú účasť priamo v hlavnej súťaži ešte ladia formu na podujatiach hlavného okruhu.

ATP 250 Antalya – 1. kolo

Paolo Lorenzi vs Mirza Bašič (26.6. o 14:20)

Na jednej strane antukový veterán Lorenzi, proti nemu Bosniak obľubujúci rýchle povrchy. Bašič má lepší servis, útočnejšie pojatie a na tráve sa už rozohral v Stuttgarte. V prvom sete sympaticky vzdoroval Raoničovi, keď prehral až v tajbrejku. Tridsaťšesťročný Talian vyhral v kariére na najrýchlejšom povrchu len 6 zápasov z 31. Ešte včera hral finále antukového challengeru v L’Aquile. Všetky faktory hovoria jasne v prospech Bašiča. Bola by senzácia, ak by nevyhral v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Bašiča 2:0 na sety

Kurz: 1,81

Wimbledon – 2. kolo kvalifikácie

Christian Garín vs Nicolas Mahut (26.6. o 16:00)

Čilsko-francúzsky súboj generácií zvádza na prvý pohľad k stávke na Mahuta. Kedysi elitný špecialista na tento povrch však už je na konci singlovej kariéry. Prepadol sa do druhej stovky rebríčka, tento rok má bilanciu 10 výhier, 13 prehier a na obľúbenej tráve hral len v Queen’s Clube, kde prehral v kvalifikácii s Millmanom. A dnes sa mohol porúčať aj z kvalifikácie. Antukár Galán vyhral prvý set 6:1 a v tajbrejku druhého viedol 4:1 s dvoma servismi k dobru. Zlyhal. Garínom sa netreba nechať pomýliť. Preferuje síce antuku, ale vlani úspešne zvládol wimbledonskú elimináciu a v hlavnej súťaži trápil Socka. Dnes nedal šancu Lónderovi a zajtra rozhodne nie je outsider.

Tip: víťazstvo Garína

Kurz: 2,46

Wimbledon – 2. kolo kvalifikácie

Peter Polansky vs Alejandro Davidovich Fokina (26.6. o 16:00)

Skúsený Kanaďan trávi celú kariéru v druhej stovke renkingu. Vždy mal radšej antuku a pomalšie hardy. Dnes sa pretrápil cez nevýrazného Janga, ktorý sa tráve systematicky vyhýba. Davidovich Fokina je budúcnosť svetového tenisu. Vlani vyhral wimbledonskú juniorku, čo dostatočne dokumentuje jeho pozitívny vzťah k tomuto povrchu. Dnes sa proti McHughovi príjemne rozohral a zajtra bude hrýzť aj kanadského súpera.

Tip: Davidovich Fokina vyhrá aspoň set

Kurz: 1,65

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 − 2 =