V utorok budú pokračovať tohtotýždňové prípravné turnaje na Roland Garros. Do hry sa dostane aj lanský finalista z Paríža Stan Wawrinka. V metropole Francúzska bude navyše pokračovať kvalifikácia na samotný antukový vrchol sezóny.
Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie
John-Patrick Smith vs Corentin Denolly (22.5. o 10:05)
Čím rýchlejší povrch – tým lepšie. Tak by sa dal charakterizovať ľavoruký Austrálčan Smith, ktorý často využíva stratégiu servis-volej. Na antuke tento rok ešte nehral, pred štyrmi dňami bojoval na harde v juhokórejskom Pusane. V kariére odohral na tehlovej drti iba 39 zápasov, hoci má už 29 rokov. Domáci mladík Denolly sa cíti na tomto podklade veľmi dobre. Zatiaľ síce nenapĺňa potenciál, ktorý v ňom drieme, ale určite je lepší antukár ako Smith. Najmä na začiatku zápasu sa musí antuková prax prejaviť.
Tip: Denolly vyhrá 1. set
Kurz: 1,85
Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie
Enrique López Pérez vs Stefano Travaglia (22.5. o 11:30)
Paríž zajtra uvidí súboj dvoch dobrých antukárov, ktorí si vedia pomôcť podaním. Najmä univerzálnejší Travaglia má v tomto údere veľkú zbraň. Pred dvoma mesiacmi získal na antukovom challengeri v Marbelle titul a zdolal tam aj Lópeza Péreza. Potom prišla séria piatich prehier. S ideálnou formou si netyká ani jeho zajtrajší súper, ktorý dlhodobo balansuje na hrane ITF okruhu a challengerov. Vzhľadom na nepresvedčivú formu oboch tenistov predpokladáme, že práve servis bude dôležitý. Brejkov by nemalo byť veľa, očakávame vyrovnanú bitku, s vysokou pravdepodobnosťou aj trojsetovú.
Tip: počet gemov v zápase viac ako 21,5
Kurz: 1,78
ATP 250 Ženeva – 2. kolo
Stan Wawrinka vs Jared Donaldson (22.5. o 18:05)
Na švajčiarskej antuke vstúpi do hry vlaňajší šampión. Wawrinka sa vracia po zranení kolena, a hoci prehral v Ríme v 1. kole s Johnsonom, tentokrát mu veríme. Domáce prostredie, povrch a motivácia mu hrajú do karát. V Taliansku sa s pribúdajúcim časom dostával do tempa, takže v Ženeve má na čom stavať. Donaldsonovi antuka vôbec nesedí. Je to ortodoxný americký milovník hardov. Pred príchodom do Švajčiarska ťahal sériu štyroch porážok. Tu si síce poradil s Istominom, no domáca hviezda bude nad jeho sily.
Tip: víťazstvo Wawrinku
Kurz: 1,6
Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov vrátane kvalifikácie Roland Garros naživo na TV Tipsport.
Pridajte komentár