Home Názory Tipérsky špeciál: Vyrovnané zápasy a Querrey na vzostupe

Tipérsky špeciál: Vyrovnané zápasy a Querrey na vzostupe

by Michal Pokrivka

Na turnajoch WTA sa bude zajtra rozhodovať už o finalistkách. Dvojica čínskych ATP turnajov má na programe ešte iba štvrťfinálové stretnutia.

WTA International Taškent – semifinále

Katerina Kozlovová vs Anastasia Potapovová (28.9. o 8:00)

Pre obe tenistky je už samotný postup do semifinále úspech. Prekvapenie je to najmä v prípade Kozlovovej, ktorá má za sebou pomerne neúspešné obdobie. Od marca kráčala od prehry k prehre, ale v Uzbekistane sa skvele chytila. Set jej nevzali Beguová, Ferrová ani Schmiedlová. Potapovovej je predpovedaná budúcnosť v top 10 a tento rok jasne ukazuje prečo. Napriek tomu, že hrá výborne, výkyvom sa ešte úplne nevyhýba. Aj v Taškente musela poriadne bojovať proti Doiovej, Vögeleovej či Danilovičovej. Vzhľadom na gradujúcu výkonnosť Kozlovovej možno očakávať vyrovnaný duel, hoci miernou favoritkou zostáva Anastasia.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,85

ATP 250 Čcheng-tu – štvrťfinále

Fabio Fognini vs Matthew Ebden (28.9. o 8:00)

Fognini neprišiel do Čcheng-tu v oslnivej forme, ale dnes si spravil chuť víťazstvom and Bemelmansom. Po dvoch vyrovnaných setoch. Jeho tenis je komplexný, no keď nemá svoj deň, dokáže prehrať s kýmkoľvek. Zajtra ho čaká nebezpečný súper. Ebden prežíva životnú sezónu, v ktorej zdolal aj Isnera či Goffina. V Číne má na konte víťazstvá nad Donským a Berrettinim, čo mu dovoľuje pomýšľať na dobrý výsledok aj zajtra. Istotou by však malo byť viac gemov. Vypísaná hranica bude totiž dosť pravdepodobne pokorená už v dvoch setoch.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,75

ATP 250 Čcheng-tu – štvrťfinále

Sam Querrey vs Taylor Fritz (28.9. o 9:20)

Štvrťfinálový program prinesie aj americké derby. Obaja tenisti, ako väčšina ich krajanov, výborne podávajú a spoliehajú sa na útočné pojatie. Lepší pohyb má určite Fritz, no potenciál, ktorý v ňom drieme, sa zatiaľ neprejavil naplno. Stále trochu stagnuje a trápi sa aj proti slabším súperom. V Čcheng-tu musel otáčať síce proti supertalentovanému, no stále juniorovi, Cengovi. Querrey po mizernom lete ožíva. Zdá sa, že ho povzbudil nedávny daviscupový skalp Čiliča. V Čcheng-tu zdolal v dvoch setoch Pellu i Basilašviliho, pričom najmä dnes podal nadpriemerný výkon na riterne. Ak sa k nemu zajtra aspoň priblíži, semifinále by mu nemalo ujsť.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,64

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + four =