Home Názory Tipérsky špeciál: Výber z úvodného kola Rogers Cupu

Tipérsky špeciál: Výber z úvodného kola Rogers Cupu

by Michal Pokrivka

Aktuálny týždeň bude patriť Rogers Cupu. Dnes sme sa pozreli na mužskú časť a hneď dva zápasy s domácou účasťou. V akcii budú Miloš Raonič a Peter Polansky.

ATP Masters 1000 Toronto – 1. kolo

Peter Polansky vs Matthew Ebden (6.8. o 17:00)

Domácich priaznivcov asi nepotešíme, ale v tomto dueli by mal kraľovať Ebden. Lepší servis, agresívnejšie pojatie, to sú dva kľúčové atribúty hovoriace v jeho prospech. Polansky je večný člen druhej svetovej stovky, v ktorej zakončuje väčšinu sezón. Medzi elitu ešte neprenikol a zrejme sa mu to ani nepodarí. Chýba mu výraznejšia zbraň. Podanie priemerné, údery vyrovnané, no nemenej priemerné. Matthew sa presadí vlastnými kvalitami.

Tip: víťazstvo Ebdena

Kurz: 1,58

ATP Masters 1000 Toronto – 1. kolo

Bradley Klahn vs David Ferrer (6.8. o 19:40)

Ferrer je už nepochybne za zenitom. Jeho devízami boli vždy pohyb a veľká bojovnosť, no v športovo pokročilom veku sa už dá preraziť len za predpokladu, že máte aj úderové zbrane. Davidova tohtoročná bilancia je 9:15. Na harde nehral od marca. Klahn sa rozohral v kvalifikácii, kde naňho nenašli recept Tomič ani Bašič, ktorí v súčasnosti nie sú horší než španielsky veterán. Práve rozohratosť môže zavážiť, cítiť ju bude predovšetkým v prvom sete.

Tip: víťazstvo Klahna v 1. sete

Kurz: 1,75

ATP Masters 1000 Toronto – 1. kolo

Miloš Raonič vs David Goffin (7.8. o 1:00)

Už po šiesty raz narazí kanadský servisman na subtílneho Belgičana zakladajúceho si na dobrom pohybe. Odmysliac si skreč, bilancia je 2:2. Goffin je však výrazne mimo formy. Na Roland Garros vypadol vo 4. kole, na tráve prehral oba zápasy a vo Washingtone nedostal veľa šancí od Tsitsipasa. Milošove výkony naopak gradujú. Pomaly sa približuje k forme, ktorá ho dostala do finále Wimbledonu. Pred domácim publikom ho čaká prvé hardové stretnutie od Miami, ale vzhľadom na neprelomiteľný servis bude mať dosť času rozohrať sa. Trápiaceho súpera by mal zvládnuť v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Raoniča 2:0 na sety

Kurz: 2,31

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × four =