Home Názory Tipérsky špeciál: Výber z Hamburgu a Nančangu

Tipérsky špeciál: Výber z Hamburgu a Nančangu

by Michal Pokrivka

V utorok budú na tohtotýždňových turnajoch pokračovať zápasy 1. kola. Po tipy sme zašli do Hamburgu a Nančangu. V hre budú aj veľké mená ako Gael Monfils alebo Sabine Lisická. Obaja však majú ďaleko k optimálnej forme.

WTA International Nančang – 1. kolo

Čang Šuaj vs Sabine Lisická (24.7. o 12:20)

Domáca Čang by mala patriť v Nančangu medzi favoritky turnaja. Hoci nehrala v ostatných týždňoch optimálne, vonkajšie hardy, navyše v domácom prostredí, jej svedčia. Lisická v posledných sezónach viac laboruje so zraneniami ako hrá. Momentálne ťahá šnúru štyroch prehier. Vlani podľahla Číňanke v jedinom vzájomnom dueli na US Open 1:2 na sety. Tentokrát to môže byť ešte jednoznačnejšie. Prostredie aj zápasová prax vravia jasnou rečou v prospech domácej zástupkyne.

Tip: víťazstvo Čang Šuaj 2:0 na sety

Kurz: 1,87

ATP 500 Hamburg – 1. kolo

Marco Cecchinato vs Gael Monfils (24.7. o 13:00)

Atraktívne 1. kolo postaví proti sebe bývalého člena top 10 Monfilsa a talianskeho semifinalistu Roland Garros Cecchinata. Kým Marco je absolútne ortodoxný antukár, Gael je univerzál. V tomto stretnutí môže opäť zavážiť prax. Cecchinato prichádza ako víťaz z Umagu, zatiaľ čo jeho súper prechádza z wimbledonskej trávy. Antuková forma je jasne na strane talianskeho tenistu, jediným rizikom môže byť prípadná únava. V Umagu však hral s výnimkou úvodného kola krátke duely, a tak by mohol mať ušetrených dosť síl.

Tip: Cecchinato vyhrá 1. set

Kurz: 1,93

ATP 500 Hamburg – 1. kolo

Aljaž Bedene vs Henri Laaksonen (24.7. o 13:40)

V Nemecku zostávame. Laaksonen je predovšetkým challengerový tenista, ktorý sa dostal do hlavnej súťaže na základe výnimky ako semifinalista z Bastadu. Tam však prehral s Gasquetom rozdielom triedy. Výborne servujúci a komplexnejší Bedene si poradil v Umagu so Joaom Sousom, tesne nestačil na Pellu. Môže mať viac síl a je o triedu lepším tenistom ako nevýrazný Henri. Očakávame dvojsetový triumf favorita.

Tip: víťazstvo Bedeneho 2:0 na sety

Kurz: 1,82

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − 3 =