Home Názory Tipérsky špeciál: Výber z generálok na US Open

Tipérsky špeciál: Výber z generálok na US Open

by Michal Pokrivka

US Open klope na dvere a niektorí hráči si chcú ešte spraviť chuť. Ženy na prestížnom turnaji v New Havene, muži vo Winston-Saleme.

WTA Premier New Haven – 1. kolo

Ana Bogdanová vs Camila Giorgiová (20.8. o 17:15)

Súboj dvoch sympatických plavovlások, ktoré prekĺzli do hlavnej súťaže z kvalifikácie. Giorgiová zdolala Liuovú a Stosurovú (v 2. kole postúpila bez boja), Bogdanová Kužmovú, Blinkovovú a Petersonovú. Obe tak ukázali dobrú formu. Camila si ju drží už od Wimbledonu. Rýchle povrchy jej agresívnej hre od základnej čiary svedčia. V poslednom období navyše popracovala na 2. podaní a eliminovala dvojchyby. Rumunská vyzývateľka sa po mizernom lete tiež rozohráva k čoraz lepším výkonom, no väčšia kvalita by mala byť na strane Talianky.

Tip: víťazstvo Giorgiovej

Kurz: 1,81

ATP 250 Winston-Salem

Brayden Schnur vs Jaume Munar (20.8. o 21:00)

Bitka dvoch typologicky odlišných hráčov. Schnur obľubuje rýchle povrchy, na ktorých využíva svoj kvalitný servis a často si chodí po fiftíny aj na sieť. Jeho potenciál siaha určite vyššie ako na súčasné 250. miesto. Po nie zrovna ideálnych výsledkoch sa vo Winston-Saleme chytil. V eliminácii zdolal Duckwortha a Savilla. Munar je španielsky antukár s dobrým pohybom a hrou od základnej čiary. Na harde hral naposledy v marci. Práve to môže byť spočiatku citeľné. Prvý set by mohol ešte patriť Braydenovi.

Tip: víťazstvo Schnura v 1. sete

Kurz: 2,05

ATP 250 Winston-Salem

Pierre-Hugues Herbert vs Franko Škugor (20.8. o 22:20)

Pre Herberta príprava na US Open, pre Škugora ojedinelá možnosť zahrať si dvojhru proti členovi top 100. Pierre-Hugues sa dostáva do slušnej formy. Jeho tenis je variabilný, celodvorcový. Dobre servuje, mení rytmus a nabieha často na sieť. Franko je už takmer deblový špecialista. Čaká ho iba 16. singlový duel sezóny. Do hlavnej súťaže sa tento dvojmetrový obor, ktorý však zďaleka nie je nebrejknuteľný, dostal ako „lucky loser“. Vo finále kvalifikácie totiž hladko prehral so Zeballosom. Francúz je naviac na harde ešte silnejší protivník.

Tip: Herbert v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,8

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + 17 =