Home Názory Tipérsky špeciál: Vracajúca sa Radwaňská postúpi do finále

Tipérsky špeciál: Vracajúca sa Radwaňská postúpi do finále

by Michal Pokrivka

Na trojici predwimbledonských prípravných turnajov sa budú zajtra rozdávať finálové miestenky. Pozreli sme sa do Eastbournu aj do Antalye.

WTA Premier Eastbourne – semifinále

Agniezska Radwaňská vs Arina Sabalenková (29.6. o 12:00)

Atraktívna konfrontácia štýlov, ktoré ani nemôžu byť odlišnejšie. Poľka Radwaňská, vracajúca sa po dvoch mesiacoch, je vyhlásená obranárka s výbornou technikou. Hoci má nevýrazné podanie, na tráve sa jej vďaka schopnosti meniť rytmus vždy darilo. V Eastbourne týmto spôsobom dokonale eliminovala agresivitu Babosovej a Ostapenkovej. Problémy jej robila iba trpezlivá Gavrilovová. Sabalenková patrí medzi hráčky s najrazantnejšími údermi. Z rizika, ktoré pri nich podstupuje, často plynie aj množstvo chýb. Arina má za sebou štyri trojsetové maratóny a skalpy Görgesovej, Mertensovej či Plíškovej. Všetky dokázala pretlačiť. Agnieszka ju bude nútiť k úderom navyše, čo povedie k nepresnostiam.

Tip: víťazstvo Radwaňskej

Kurz: 1,63

ATP 250 Antalya – semifinále

Jiří Veselý vs Damir Džumhur (29.6. o 13:00)

V Turecku sa dostali do semifinále prekvapujúco dvaja tenisti, ktorí trávu príliš nevyhľadávajú. Dlhodobo sa na nej väčšmi darí Veselému, ktorý si vie pomôcť servisom, no podobne ako Džumhur sa cíti najkomfortnejšie za základnou čiarou. Konkurencia tu však nie je najsilnejšia. Jiří nečelil žiadnemu milovníkovi trávy, keď zdolal Thompsona, Verdasca a Basilašviliho. Drobný bosniansky obranár si poradil s výborne servujúcimi Copilom a Herbertom. Pred týždňom v Queen’s Clube obral o set aj Dimitrova. Vo vzájomnej bilancii vedie Damir 3:0. Čecha porazil raz na antuke, dvakrát na harde v hale. Skúsime ísť proti kurzom, Džumhur má dobrú formu a na súpera to vie.

Tip: víťazstvo Džumhura

Kurz: 2,06

ATP 250 Antalya – semifinále

Gael Monfils vs Adrian Mannarino (29.6. o 15:00)

Druhé semifinále v Antalyi sa ponesie v znamení francúzskeho derby. Zaujímavé je, že sa doposiaľ stretli dvakrát, vždy na Wimbledone. V roku 2015 vyhral 3:0 Gael, vlani 3:2 Adrian. Monfils na tráve často dopláca na príliš defenzívne postavenie. Pritom je to tenista, ktorý výborne podáva, je šikovný na sieti a je schopný hrať agresívne. Ako junior dokonca vyhral Wimbledon, vlani hral finále v Eastbourne. V jeho prípade je všetko o mentálnom nastavení. Mannarino hru na tráve ovláda. V Antalyi obhajuje finále. Zajtra očakávame vyrovnaný duel. U oboch sú pomerne častým javom aj výkyvy v priebehu zápasov.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz: 1,99

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × three =