Home Názory Tipérsky špeciál: Veterán Mahut v kvalifikácii US Open s veľkou šancou

Tipérsky špeciál: Veterán Mahut v kvalifikácii US Open s veľkou šancou

by Michal Pokrivka

V New Yorku dnes štartuje kvalifikácia US Open a práve na ňu sme sa zamerali. Našu dôveru si získala poľská mladá puška, domáca nádej aj veterán Nicolas Mahut.

US Open – 1. kolo kvalifikácie

Zdeněk Kolář vs Nicolas Mahut (21.8. o 18:15)

Singlová kariéra Nicolasa Mahuta sa pomaly chýli ku koncu. Tento rok je v záporných číslach, musí hrať kvalifikácie, čo je vzhľadom na časté finálové účasti v debli nemožné. Stále je to však skúsený hráč schopný svojím celodvorcovým pojatím potrápiť mladšie ročníky. V Toronte si pripísal pomerne povzbudivé víťazstvo nad Smyczekom. Mladý Čech je antukár, ktorého čaká na outdoorovom hardovom kurte len 15. zápas kariéry. Jeho bilancia je 7:7. Ešte pred štyrmi dňami hral na antuke v Cordenonse a schytal debakel 0:6, 0:6 od Valkusza. Mahut musí takýto výhodný žreb využiť.

Tip: víťazstvo Mahuta

Kurz: 1,62

US Open – 1. kolo kvalifikácie

Hubert Hurkacz vs John-Patrick Smith (21.8. o 19:30)

Mladý Poliak Hurkacz zažíva prelomovú sezónu a po New Yorku môže premiérovo pokoriť métu top 100. Na hardoch hrá výborne, vie tu využiť svoj kvalitný servis. Aktuálne má solídnu formu. V Cincinnati prešiel kvalifikáciou cez Harrisona a Karloviča! Padol až v tajbrejku tretieho setu proti Fucsovicsovi. V tejto fazóne je horúcim kandidátom na hlavnú súťaž. Austrálčan Smith je challengerový hráč, ktorý dokáže pookriať len na tráve. Je ľavák, hrá často štýlom servis-volej, no jeho podanie nie je ani náhodou nechytateľné. Na posledných turnajoch prehral s Estrellom a Kudlom. Hubertovi by mal podľahnúť rozdielom minimálne troch gemov.

Tip: víťazstvo Hurkacza v hendikepe -2,5 gemu

Kurz: 1,9

US Open – 1. kolo kvalifikácie

Džunri Namigatová vs Jamie Loebová (21.8. o 19:35)

Japonka Namigatová má už 36 rokov a nikdy nebola ani v top 100. Momentálne je na začiatku tretej stovky. Typická predstaviteľka ázijskej hardovej školy bojovala naposledy na ITF turnaji v Nonthaburi, kde dostala debakel 0:6, 2:6 od Štefkovej. Tento rok má nelichotivú bilanciu 14 výhier, 20 prehier. Loebová taktiež vyhľadáva tvrdé povrchy. Dlhšie sa pohybuje v druhej svetovej stovke a v 23 rokoch má určite šancu preniknúť aj do top 100. Tiež síce neoplýva optimálnou formou, no hrávala podstatne kvalitnejšie turnaje. Potenciál a domáca pôda by ju mali priviesť k hladkému víťazstvu.

Tip: víťazstvo Loebovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,54

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 1 =