Home Názory Tipérsky špeciál: V semifinále je Kvitová nezastaviteľná

Tipérsky špeciál: V semifinále je Kvitová nezastaviteľná

by Tomas Hmira

Po dnešnú trojicu tipérskych analýz sme zavítali na ženský okruh. 

WTA Cincinnati – semifinále

Petra Kvitová vs Kiki Bertensová (18.8. o 18:00)

Tretí vzájomný zápas v aktuálnej sezóne čaká na tieto tenistky. Minulý týždeň v Montreale bola úspešnejšia Holanďanka, vo finále v Madride Češka. Bertensová v úvode turnaja vyradila mimo formy hrajúcu Vandewegheovú, v 2. kole jej zápas vzdala Wozniacká, v ďalšom zápase vydrela postup proti Kontaveitovej a semifinále si zabezpečila víťazstvom nad Svitolinovou. Kvitová odohrala fantastický zápas proti Serene Williamsovej, nedala šancu Mladenovičovej a náročný duel proti Mertensovej rozhodla v závere. V prospech Češky hovorí celková bilancia 2:1 a fakt, že v semifinále ešte tento rok neprehrala. Zvládla všetkých 5 takýchto duelov a postupne dokráčala aj k piatim titulom. O niečo podobné sa pokúsi aj tento týždeň.

Tip: víťazstvo Kvitovej

Kurz: 1,69

WTA Cincinnati – semifinále

Elise Mertensová/Demi Schuursová vs Kaitlyn Christianová/Sabrina Santamariová (18.8. o 20:40)

Pomerne nenápadná americká dvojica dokráčala na prestížnom turnaji už do semifinále. Ani v jednom z troch stretnutí neboli favoritky, ale cestu si otvorili už po 1. kole, v ktorom vyradili nasadený pár číslo 8 – Beguovú s Niculescuovou. Treba ale povedať, že Rumunky spolu dlho nehrali a najmä druhá menovaná hľadá formu. Mertensová so Schursovou by mali v semifinále využiť bohatšie skúsenosti.

Tip: víťazstvo Mertensovej so Schuursovou

Kurz: 1,4

WTA New Haven – 2. kole kvalifikácie

Aljaksandra Sasnovičová vs Kristýna Plíšková (18.8. o 17:15)

Tenistky, ktoré prežívajú odlišnú sezónu. Kým Bieloruska sa posunula od začiatku roka o 50 priečok do širšej svetovej špičky, Češka z nej vypadla a hrozia jej miesta mimo top 100. Sasnovičová si zahrala semifinále i finále turnajov WTA, vo Wimbledone pridala štvrťfinálovú účasť. Plíškovej maximum sú štvťfinálové účasti na menších turnajoch WTA. I forma z posledného obdobia hovorí jasne v prospech aktuálne 35. tenistky sveta.

Tip: víťazstvo Sasnovičovej

Kurz: 1,7

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 3 =