Home Názory Tipérsky špeciál: Trápenie Vandeweghovej sa v Ázii prehĺbi

Tipérsky špeciál: Trápenie Vandeweghovej sa v Ázii prehĺbi

by Michal Pokrivka

Na ázijskej pôde sa bude hrať najväčší turnaj v japonskom. Výborné obsadenie znamená, že už úvodné kolá prinášajú kvalitné zápasy. Dokáže Coco Vandeweghová konečne pretrhnúť čiernu sériu?

WTA Premier Tokio – 1. kolo

Coco Vandeweghová vs Ashleigh Bartyová (18.9. o 4:00)

Američanka Vandeweghová zažíva po vlaňajšej životnej sezóne hlboký prepad. Momentálne nevyhrala už šesť zápasov za sebou. Pohyb nebol nikdy jej devízou, no aktuálne si príliš nepomáha ani obávaným servisom a vo výmenách kopí priveľa chýb. Šikovná Bartyová, ktorá nemá v podstate žiadnu slabinu, hrá mimoriadne konzistentne a prehráva zväčša len s členkami svetovej špičky. V medzihre je výrazne istejšia, ani na podaní nie je slabšia. Všetky tieto faktory hovoria jasne v jej prospech a trápiacu sa Coco by mala zvládnuť v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Bartyovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,8

WTA International Soul – 1. kolo

Varvara Flinková vs Margarita Gasparianová (18.9. o 5:00)

Ruské derby v Južnej Kórei by malo byť v réžii Gasparianovej. Tá patrila v minulosti do top 50 a len zdravotné problémy zapríčinili jej pád. Aktuálne však hrá v solídnej forme. Z posledných podujatí má aj skalpy Hercogovej či Sie Šu-wej, tesne prehrala len s Puigovou a naposledy na US Open s Kerberovou. Flinková je hráčka ITF okruhu, ktorá sa po úspešnej juniorskej kariére márne snaží presadiť. V Soule sa síce rozbehla v kvalifikácii, no výrazne lepšia výkonnosť je v psolednom období na strane Margarity.

Tip: víťazstvo Gasparianovej

Kurz: 1,64

ATP 250 Petrohrad – 1. kolo

Guillermo García-López vs Matteo Berrettini (18.9. o 13:20)

Talian Berrettini patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia sezóny. Jeho útočný tenis a dobré podanie slávia úspechy rovnako na antuke ako aj na rýchlejších povrchoch. V hale má tento rok skvelú bilanciu, keď z desiatich zápasov osem vyhral. García-López už má najlepšie roky za sebou. Hoci nejde o typického španielskeho antukára, halové podmienky mu sedia zo všetkých najmenej. V kariére je v záporných číslach a proti dravému Talianovi by nemal mať takmer žiadnu šancu.

Tip: víťazstvo Berrettiniho v hendikepe -2,5 gemu

Kurz: 1,71

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × five =