Home Názory Tipérsky špeciál: Pomsta u Melzerovcov a Korda opäť na scéne

Tipérsky špeciál: Pomsta u Melzerovcov a Korda opäť na scéne

by Michal Pokrivka

Pokračujúca kvalifikácia US Open ponúka ďalšie zaujímavé zápasy na tipovanie. V akcii bude aj Korda, po dlhých rokoch prichádza namiesto slávneho Petra jeho syn Sebastian. Zaujímavá situácia nastala v rodine Melzerovcov.

US Open – 2. kolo kvalifikácie

Facundo Bagnis vs Sebastian Korda (23.8. o 17:00)

Domáci Sebastian Korda patrí medzi najväčšie svetové talenty. Vyhral juniorský Australian Open a trónil aj na vrchole rebríčka. Dobre podáva, má skvelý bekhend. Na harde sa cíti komfortne a do New Yorku si priviezol solídnu formu. V 1. kole si tu poradil s trápiacim sa krajanom Novikovom. Bagnis je antukár. Na všetkých ostatných povrchoch má v kariére zápornú bilanciu. Na úvod ťažil z toho, že čelil Lónderovi, ktorý je rovnakého razenia. Vo Facundov prospech síce hovoria skúsenosti, no šance sú minimálne 50:50. Kurz na Kordu je tak veľmi hodnotný.

Tip: víťazstvo Kordu

Kurz: 2,42

US Open – 2. kolo kvalifikácie

Alex Bolt vs Marcelo Arévalo (23.8. o 18:15)

Austrálčan Bolt prežíva životnú sezónu, v ktorej sa pomerne pravidelne prehrýza kvalifikáciami turnajov hlavného okruhu. Ako väčšina jeho krajanov má rád rýchle povrchy. Hrá útočne s podporou kvalitného servisu. Na severoamerických hardoch je výborne rozohratý a v 1. kvalifikačnom kole zdolal 2:0 Napolitana. Arévalo si priviezol sériu piatich prehier, ktorú pretrhol proti antukárovi Moronimu. Je to špecifický tenista, ktorý sa cíti najlepšie vo vysokých nadmorských výškach. Tam si výrazne pomáha podaním a celodvorcovým pojatím, no inde je ani nie polovičný. Alex by mal jasne dominovať.

Tip: víťazstvo Bolta v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 2,02

US Open – 2. kolo kvalifikácie

Kenny de Schepper vs Gerald Melzer (23.8. o 22:15)

Na záver ľavácka bitka. De Schepper bol kedysi považovaný za obávaného bombardéra, no jeho podanie je v posledných rokoch viditeľne slabšie. Navyše sa nepochopiteľne rozhodol hrávať prioritne na antuke. Dva zápasy za sebou vyhral naposledy na začiatku februára! Skalp Jürgena Melzera v 1. kole netreba preceňovať, keďže tento Rakúšan sa vracia po zranení a v 37 rokoch je už jeho kariéra pravdepodobne nenávratne preč. Mladší brat Gerald je naopak v najlepších rokoch. Tiež síce neprišiel do New Yorku v optimálnej forme, ale v medzihre bude určite dominovať. V 1. kole zdolal solídneho Dariana Kinga a proti Kennymu je pre nás mierny favorit. Opäť využívame hodnotu kurzu.

Tip: víťazstvo Melzera

Kurz: 2,17

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + 8 =