Home Názory Tipérsky špeciál: Peking ponúka veľmi lákavé kurzy

Tipérsky špeciál: Peking ponúka veľmi lákavé kurzy

BRATISLAVA – Zajtra je na programe mimoriadne bohatá porcia zápasov. Zaujal nás Peking, kde bojujú tak muži ako aj ženy o veľké body i prémie.

WTA Premier Mandatory Peking – 2. kolo

Maria Šarapovová vs Jekaterina Makarovová (3.10. o 6:35)

Ruské derby dvoch hráčok, ktoré sa veľmi dobre poznajú. Stretli sa už sedemkrát, pri čom Makarovová vyhrala len jediný set. Je tak jasné, že jej agresívny štýl súperky nesedí. Naposledy proti sebe hrali tento rok v Stuttgarte, kde vyhrala Maria 7:5, 6:1. V Pekingu začala cenným, vydretým víťazstvom nad Sevastovovou. Makarovovej na úvod nerobila problémy Bradyová. Vzájomná bilancia i celkový herný potenciál hovoria v prospech Šarapovovej.

Tip: víťazstvo Šarapovovej

Kurz: 1,6

Daria Gavrilovová vs Coco Vandeweghová (3.10. o 9:50)

Zaujímavá konfrontácia dvoch diametrálne odlišných herných štýlov. Na jednej strane silovo hrajúca americká dlháňka a proti nej subtílnejšia pohyblivá Austrálčanka. Tá sa bude spoliehať na svoje rýchle nohy a chyby protivníčky. Ak dokáže zapojiť do hry aj zmeny rytmu, má veľkú šancu. Coco má problémy s predo-zadným pohybom a prípadné dropšoty by mohli byť účinné. Zápas je určite úplne otvorený a pri kurze vyše 2 treba Dariu vyskúšať. Tento rok na Hopman Cupe v jedinom vzájomnom dueli uspela.

Tip: víťazstvo Gavrilovovej

Kurz: 2,22

ATP 500 Peking – 1. kolo

Malek Jaziri vs John Isner (3.10. o 10:15)

Americký obor si po štvrtý raz v kariére zmeria sily s variabilným tuniským veteránom. Zatiaľ má bilanciu 3:0, hoci tento rok v Aucklande rozhodoval až tajbrejk 3. setu. Ani zajtra neočakávame jasnú záležitosť. John hrá mimo americkej pôdy vždy o triedu horšie, navyše ide o jeho prvá ázijský zápas v sezóne. Jaziri triumfoval po US Open na challengeri v Istanbule a forma mu zatiaľ drží. V Pekingu musel hrať kvalifikáciu a bez straty setu zdolal Čang Či-čena aj Stachovského. Zajtra dokáže Isnerovi vzdorovať.

Tip: počet gemov 23 a viac