Home Názory Tipérsky špeciál: Osaková si ide na domácej pôde po titul

Tipérsky špeciál: Osaková si ide na domácej pôde po titul

by Michal Pokrivka

V skorých ranných hodinách sa rozhodne o víťazke podujatia v Tokiu. Okrem toho pokračuje Laver Cup a rozohrá sa aj veľký turnaj vo Wu-chane.

Laver Cup

Novak Djokovič vs Kevin Anderson (23.9. o 2:00)

Repríza wimbledonského finále. Tam uspel Djokovič po výsledku 3:0, keď ťažil z veľkej únavy súpera. Všeobecne však platí, že Kevinovi Srbova hra nesedí. Vráti mu viac servisov ako je zvyknutý proti iným súperom a tým pádom ho dostáva pod tlak. Djokovič momentálne neprehral už 13 zápasov v sérii a nemalo by sa to zmeniť ani v noci v Chicagu. Ak nič nepodcení, pripíše si siedme víťazstvo nad Andersonom za sebou. Tak ako vo väčšine prípadov, aj tentoraz by to malo byť bez straty setu. Napriek Juhoafričanovmu výraznému zlepšeniu v posledných 20 mesiacoch je „Nole“ v top forme stále iný kaliber.

Tip: víťazstvo Djokoviča 2:0 na sety

Kurz: 1,83

WTA Premier Tokio – finále

Naomi Osaková vs Karolína Plíšková (23.9. o 4:00)

Bitka dvoch tenistiek, ktoré patria medzi päť najlepšie podávajúcich žien. V ostatných atribútoch hry má prevahu Naomi. Lepšie sa pohybuje, lepšie riternuje a je pravdepodobné, že v prestrelkách od základnej čiary bude robiť menej chýb. Keď sa obe dámy stretli tento rok v Indian Wells, Osaková zvíťazila hladko 6:2, 6:3. V súčasnej forme to môže byť podobné. V Tokiu totiž v zápasoch proti Cibulkovej, Strýcovej a Giorgiovej stratila dovedna len jedno podanie! Plíšková sa do finále pretrápila cez tri maratóny a môže ju tak ovplyvniť aj deficit fyzických síl. Navyše nemá za sebou žiadnu konfrontáciu s tenistkou takých kvalít, akými disponuje Japonka.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -3,5 gemu

Kurz: 1,8

WTA Premier 5 Wu-chan – 1. kolo

Tímea Babosová vs Rebecca Petersonová (23.9. o 6:15)

Na záver 1. kolo z turnaja vo Wu-chane. Nenápadná Švédka Petersonová sa už tlačí do top 50 za čo vďačí veľmi stabilným výkonom. Takmer na každom turnaji nejaké kolo uhrá a zajtra bude ťažiť najmä z rozohratosti. Vo Wu-chane totiž úspešne zvládla kvalifikačné súboje proti Chan Sin-jün a Tuan Jing-jing. Jej maďarská súperka sa čoraz väčšmi profiluje ako deblistka. Singlový vlak jej pomaly uteká. Má síce dobrý servis, no vo výmenách je náchylná na chyby. Od začiatku mája má hrôzostrašnú bilanciu 3 výhry, 12 prehier. Nič nenasvedčuje tomu, že sa to zajtra zlepší. Volíme však stávku na prvý set, v ktorom zaváži aj rozohratosť Petersonovej.

Tip: víťazstvo Petersonovej v 1. sete

Kurz: 1,6

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 − 4 =