Home Názory Tipérsky špeciál: Mužské súboje v play-off o Australian Open

Tipérsky špeciál: Mužské súboje v play-off o Australian Open

Tradičný trojlístok tipov nemôže chýbať ani dnes. Tentokrát sme si posvietili len na zápasy austrálskeho play-off o voľnú kartu na melbournský Australian Open.

Australian Open – Wild Card play-off

Alex Bolt vs Akira Santillan (12.12. o 0:00)

Vo štvrťfinálovom dueli je v pozícii favorita Bolt. Rok 2018 bol v jeho podaní prelomový, výbornú výkonnosť si udržiaval aj na jeseň. Vo Fairfielde hral finále, v Traralgone semifinále. Internú kvalifikáciu odštartoval víťazstvom 3:0 na sety nad Vukičom. Jeho útočnému tenisu podporenému dobrým podaním rýchly austrálsky hard svedčí. Santillan sa v sezóne 2018 prepadol v rebríčku až do štvrtej stovky a nič nenasvedčuje tomu, že by mal v noci uspieť. V úvodnom kole bol síce proti Grillsovi presvedčivý, ale to bude z jeho strany všetko. Alex má dobrú formu a odplatí súperovi dve prehry z vlaňajška, keď bol Akira v top forme.

Tip: víťazstvo Bolta

Kurz: 1,63

Rinky Hijikata vs James Duckworth (12.12. o 0:00)

Sedemnásťročný Hijikata patrí momentálne medzi najlepších austrálskych juniorov. Napriek minimálnym skúsenostiam s mužským tenisom zvládol v 1. kole päťsetový maratón proti vysoko favorizovanému Harrisovi. Proti skúsenejšiemu Duckworthovi, ktorého kariéra je výrazne brzdená zdravotnými problémami, nemá čo stratiť. James je síce favorit, ale v dueli na tri víťazné sety si určite vyberie slabšie pasáže. V úvodnom kole mu vzal set Ellis a talentovaný Hijikata má veľkú šancu zopakovať niečo podobné. Stávka na aspoň set sa určite oplatí.

Tip: Hijikata v hendikepe +2,5 setu

Kurz: 1,85

Dayne Kelly vs Luke Saville (12.12. o 0:00)

Kelly vstúpil do play-off vo veľkom štýle, keď zaskočil favorita Purcella. Razom sa pred ním otvorila nečakaná šanca dosiahnuť dobrý výsledok. Saville je jeho obľúbený súper, v roku 2018 ho zdolal v oboch prípadoch. O Lukovi sa už v Austrálii nahlas hovorí ako o premárnenom talente. Niekdajší elitný junior sa momentálne nachádza v piatej stovke hodnotenia ATP, pričom sa mu nedarí presadzovať ani na challengerovom okruhu. Preceniť netreba ani úspešné 1. kolo, v ktorom čelil nevýraznému Mousleymu. Kelly sa momentálne javí v oveľa lepšej fazóne.

Tip: víťazstvo Kellyho