Home Názory Tipérsky špeciál: Müller s nožom na krku nezaváha

Tipérsky špeciál: Müller s nožom na krku nezaváha

by Michal Pokrivka

Gilles Müller potrebuje víťazstvá ako soľ a v Mexiku bude mať ideálnu šancu. Pozreli sme sa aj na ďalšie dva zápasy s papierovo slabším obsadením.

ATP 500 Washington – 1. kolo

James Duckworth vs Thai-Son Kwiatkowski (31.7. o 21:30)

Šanca na 2. kolo aká sa neodmieta. Pre oboch. Duckworth sa tento rok vracia po rok trvajúcej rekonvalescencii a ešte je na míle vzdialený od optimálnej formy. Na hlavnom okruhu kráča od prehry k prehre, hoci v Atlante už sympaticky potrápil Harrisona. Kwiatkowski bol v minulosti veľký talent amerického tenisu, no napreduje len pomaly. Práve tento rok je zatiaľ jeho najúspešnejší, keď vyhral už dva ITF Futures turnaje. Obaja majú kvalitný prvý servis, čo nasvedčuje vyrovnanému priebehu. Thai-Son je rozohratý z kvalifikácie, kde zdolal aj Marčenka a určite má na to, aby s favoritom držal krok. Čakáme veľkú bitku.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,91

ATP 250 Los Cabos – 1. kolo

Cameron Norrie vs Prajneš Gunneswaran (1.8. o 2:00)

Norrie je už etablovaný hráč okruhu ATP. V aktuálnej sezóne má na konte niekoľko zaujímavých skalpov (Bautista Agut, Haase, Isner, Chardy). Nepatrí medzi vyhlásených bombardérov, ale zároveň nemá ani výraznú slabinu. Dobrú formu demonštroval postupom do semifinále v Atlante. Odtiaľ to je do Los Cabosu pomerne blízko a nemusel by mať veľký problém s aklimatizáciou. Gunneswaran zvládol kvalifikáciu, ale nečelil ani zďaleka takým kvalitným súperom. Ide stále o challengerového hráča, ktorý dostal pred týždňom debakel od Lacka a podobne sa končí väčšia jeho súbojov s členmi top 100. Cameron by mal zvíťaziť v dvoch setoch. Rovnako ako vlani v Tiburone (6:3, 6:2).

Tip: Norrie v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,71

ATP 250 Los Cabos – 1. kolo

Gilles Müller vs Quentin Halys (1.8. o 5:00)

V Mexiku zostávame na súboji dvoch tenistov stavajúcich na kvalitnom servise. Gilles po ňom často okamžite útočí na sieť. Aktuálne už opustil top 100 a ak nechce, aby sa jeho kariéra skončila skôr ako plánoval, musí začať zbierať body. Na tráve hral pomerne solídne, ale prehral viacero tesných duelov. Halys má tento rok veľký problém so stabilitou výkonov. Momentálne ťahá sériu štyroch prehier, pričom Marcora, Bolt a najmä Vavassori mali byť zdolateľní. Na kolená ho často zrážajú dvojchyby, ktorých spraví neraz dvojciferný počet. Skúsený Müller by mal jeho výpadky využiť a prebojovať sa ďalej.

Tip: víťazstvo Müllera

Kurz: 1,58

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − one =