Home Názory Tipérsky špeciál: Málo gemov a vysoké kurzy

Tipérsky špeciál: Málo gemov a vysoké kurzy

by Tomas Hmira

Pozornosť zameriavame na 3. kolo ženskej dvojhry WTA turnaja v Miami. Okrem rovnakej fázy podujatia je hlavnou črtou analýzy počet gemov v jednotlivých stretnutiach.

WTA Miami – 3. kolo

Simona Halepová vs Agnieszka Radwaňská (24.3. o 18:00)

Tieto súperky sa veľmi dobre poznajú. Pôjde už o ich 11. vzájomný súboj. Prvé 3 vyhrala jasne Poľka, no od roku 2013 Rumunka zabrala a aktuálne je ich súboj vyrovnaný 5:5. Najmä prvý set ich zápasov ponúka taktickú a mimoriadne pestrú zápletku. Až v 5 z posledných 7 stretnutí musel prvý set rozhodnúť samotný záver.

Tip: počet vyhraných gemov Radwaňskej v 1. sete viac ako 3,5

Kurz: 1,68

Garbine Muguruzová vs Christina McHalová (25.3. o 2:30)

Sezónu Španielky nemožno označiť za dobrú. Zatiaľ vyhrala len 9 zápasov a to jej na dva z nich súperka ani nenastúpila. Od tretej tenistky sveta sa rozhodne očakáva viac. Turnaj v Miami jej zatiaľ nikdy nepriniesol lepší ako osemfinálový výsledok. Tohtoročné kurty zatiaľ v súťažnom zápase ani neokúsila. Na úvod mala voľný žreb a v 2. kole to súperka zabalila skôr ako prišla na kurt. To všetko dáva McHalovej v 3. kole reálnu možnosť pomýšľať na dobrý výsledok. Američanka prešla cez Kanepiovú a Strýcovú a pred domácimi fanúšikmi bude chcieť predviesť čo najlepší výkon aj proti favoritke.

Tip: počet vyhraných gemov McHalovej v zápase viac ako 6,5

Kurz: 1,55

Karolína Plíšková vs Chsieh Su-wej (24.3. o 16:00)

Výkony českej tenistky sú v tomto roku ako na hojdačke. Na Australian Open si zahrala vo štvrťfinále, no na ďalších dvoch turnajoch sa lúčila veľmi skoro. V Indian Wells sa jej opäť podarilo prebojovať medzi 8 najlepších a teraz nasleduje Miami. Jej dnešná súperka má našliapnuté na vydarenú sezónu. V úvode roka zdolala Strýcovú, Radwaňskú aj Muguruzovú a dobrú formu predviedla aj v Indian Wells, kde skončila vo štvrtom zápase. V Miami má za sebou dve vystúpenia bez straty setu. Favoritka duelu je síce jasná, ale Chsieh Su-wej by debakel rozhodne dostať nemala.

Tip: počet vyhraných gemov Chsieh Su-wej viac ako 6,5