Home Názory Tipérsky špeciál: Kyrgios môže prekvapiť a motiváciu mať bude

Tipérsky špeciál: Kyrgios môže prekvapiť a motiváciu mať bude

by Michal Pokrivka

Nick Kyrgios proti Bornovi Čoričovi v bitke talentov. K tomu výborne hrajúci Karen Chačanov či domáca Madison Keysová, ktorá nehrá lepší tenis nikde inde než na domácich hardoch.

WTA Premier 5 Cincinnati – 2. kolo

Camila Giorgiová vs Madison Keysová (15.8. o 19:35)

Taliansko-americký súboj by mal priať domácej Keysovej. Tá nehrá nikde lepší tenis ako práve doma. Na hardoch diktuje tempo a ak nechytí vyslovene zlý deň „ovenčený“ chybami, málokto s ňou drží krok. V Cincinnati nemala ľahký rozbeh. Proti Mattekovej-Sandsovej musela otáčať, ale šlo o prvý duel po prechode z trávy. Giorgiová podľahla už v kvalifikácii Kužmovej a momentálne profituje z pozície „lucky loserky“. Na nečakaný triumf nad Sevastovovou by nadviazať nemala. Aj bilancia 3:2 prikláňa misky váh mierne na stranu Madison.

Tip: víťazstvo Keysovej

Kurz: 1,61

ATP Masters 1000 Cincinnati – 2. kolo

Sam Querrey vs Karen Chačanov (15.8. o 19:40)

Prvý vzájomný súboj dvoch takmer dvojmetrových obrov. V tomto prípade sa budeme orientovať na formu. Karen ju má skvelú. V Toronte hral semifinále, v ktorom trápil Nadala. V Cincinnati sa rozbiehal pomalšie, ale proti Ramosovi-Viňolasovi napokon otočil bez veľkých starostí. V porovnaní s Querreym je výrazne pohyblivejší, Sam navyše trochu hľadá formu. Na Wimbledone ho zdolal Monfils, v Los Cabos Gerasimov a v Toronte Schwartzman. Snáď len nečakaný postup cez Isnera v 1. kole zvyšuje kurz na ruský supertalent.

Tip: víťazstvo Chačanova

Kurz: 1,74

ATP Masters 1000 Cincinnati – 2. kolo

Nick Kyrgios vs Borna Čorič (15.8. o 22:10)

Na záver bitka talentov. Na jednej strane agresívny a výborne podávajúci Kyrgios, na druhej atletickejší Čorič. Povrch v Cincinnati patrí medzi rýchlejšie, čo môže rozhodnúť. Nick tu bude takmer nebrejknuteľný. Borna sa síce rozohral proti Medvedevovi, ktorého porazil hladko, zatiaľ čo austrálsky búrlivák sa proti Kudlovi nadrel, no šance sú prinajmenšom 50:50. Navyše, Austrálčan bude chcieť demonštrovať fakt, že je najväčší talent svojej generácie.

Tip: víťazstvo Kyrgiosa

Kurz: 2,48

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six + 1 =