Home Názory Tipérsky špeciál: Kužmová si pripíše prvý triumf v hlavnej súťaži WTA turnaja

Tipérsky špeciál: Kužmová si pripíše prvý triumf v hlavnej súťaži WTA turnaja

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Nový týždeň sa rozbehol a s ním aj nové turnaje. Páni bojujú v Šanghaji, dámy sú rozlezené po viacerých destináciách. Zaujala nás aj naša Viktória Kužmová.

ATP Masters 1000 Šanghaj – 1. kolo

Viktor Troicki vs Denis Šapovalov (10.10. o 9:50)

Súboj diváci uvidia na prestížnom šanghajskom turnaji. Kým Šapovalov patrí medzi kométy sezóny a herne je už minimálne na úrovni 20. – 30. miesta, jeho srbský súper pomaly ustupuje z pozícií. Viktor ťahá sériu troch prehier, keď postupne nestačil na Bautistu Aguta, Basilašviliho a Raoniča. Podobný osud ho pravdepodobne čaká aj zajtra. Komplexne, bez slabín hrajúci Kanaďan mu nedá veľa šancí.

Tip: víťazstvo Šapovalova 2:0 na sety

Kurz: 2,26

WTA International Hongkong – 1. kolo

Jelena Vesninová vs Luksika Kumkhumová (10.10. o 10:20)

Rusko-thajská konfrontácia v Hongkongu. Vesninová stratila v Pekingu šancu kvalifikovať sa na MS WTA Tour. Hoci hrá v posledných týždňoch pomerne stabilne, chýbajú jej výraznejšie výsledky a zdolali ju napríklad Bogdanová či Sakkariová. Kumkhumová je typická zástupkyňa ázijskej školy. Hrá najmä od základnej čiary a hard je jej obľúbený povrch. Momentálne má skvelú formu. V Soule bola v semifinále a trápila aj Ostapenkovú. Favoritku podľa nás potrápi aj zajtra.

Tip: Kumkhumová vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 1,77

WTA International Linz – 1. kolo

Viktória Kužmová vs Anna-Lena Friedsamová (10.10. o 14:50)

Viki hrá v Linzi vo výbornej forme, keď sa môže spoľahnúť na kvalitné podanie. Je rozohratá z kvalifikácie a prial jej aj dodatočný žreb hlavnej súťaže. Vyzve totiž nemeckú rekonvalescentku, ktorú čaká iba druhý turnaj po ročnej pauze. Takáto absencia zápasovej praxe môže byť kľúčová. Nemkin tenis je náchylný na chyby, ktoré pri takomto výpadku môžu na prvých turnajoch prichádzať. Kužmová je v tomto stretnutí podľa nás jasná favoritka. Najmä v prvom dejstve by mala ťažiť z rozohratosti, čo je ohodnotené ešte výhodnejším kurzom ako celý zápas.

Tip: víťazstvo Kužmovej v 1. sete

Kurz: 1,6

Sledujte zápasy zo Šanghaja, Hongkongu, Linzu aj Tchien-ťinu naživo na TV Tipsport.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + three =