Home Názory Tipérsky špeciál: Kto postúpi do hlavnej súťaže Wimbledonu?

Tipérsky špeciál: Kto postúpi do hlavnej súťaže Wimbledonu?

by Michal Pokrivka

Zajtra sa na trávnatých kurtoch v Roehamptone rozhodne, pre koho sa Wimbledon skončil a kto sa presunie do slávneho All England Clubu, kde bude od pondelka prebiehať hlavná súťaž.

Wimbledon – finále kvalifikácie

Alex Bolt vs Thanasi Kokkinakis (28.6. o 12:00)

Vo finále eliminácie austrálske derby. Kokkinakis je tenista, ktorý patrí kvalitatívne hlboko do top 100, akurát ho v posledných rokoch trápia zdravotné problémy. Na tráve si vie pomôcť dobrým podaním. Tento rok má z Miami na konte aj skalp Federera! Jeho o tri roky starší krajan nemá na viac ako na challengerový okruh. Síce mu tráva sedí, ale výkonnostný rozdiel by mal pomerne výrazný. Thanasi je vo všetkých herných činnostiach o level vyššie, čo musí rozhodnúť.

Tip: víťazstvo Kokkinakisa

Kurz: 1,48

Wimbledon – finále kvalifikácie

Stéphane Robert vs Luca Vanni (28.6. o 12:00)

V súboji dvoch veteránov ideme proti kurzom. Ani jeden z nich trávu nevyhľadáva, no 198 centimetrov vysoký Vanni, disponujúci skvelým podaním, má predpoklady byť na tomto povrchu úspešnejší. Londýnske skalpy Kevina Kinga a Rolu sa počítajú. Robert je vo veku 38 rokov na sklonku kariéry a aj fakt, že sa hrá na tri víťazné sety, môže hrať proti nemu. Čím dlhší zápas, tým menšia šanca uspieť. Riskantne hrajúci Francúz síce zdolal v prechádzajúcich kolách Hanfmanna a Glasspoola, ale v tomto prípade je kurzová hodnota jednoznačne na strane Lucu.

Tip: víťazstvo Vanniho

Kurz: 2,33

Wimbledon – finále kvalifikácie

James Ward vs Benjamin Bonzi (28.6. o 12:00)

Na záver domáci špecialista na trávu proti francúzskemu prekvapeniu. Bonzi nemal na tomto povrchu pred príchodom do Roehamptonu odohratý žiadny profesionálny zápas. Vyťažil z priaznivého žrebu. Otočil proti rovnako neskúsenému Watanukimu a zdolal aj úplne mimo formy hrajúceho Bublika. Ostrieľaného Brita Warda čaká 89. kariérny duel na tráve. Jeho záporná bilancia je výsledkom dlhoročných štartov v hlavných súťažiach domácich turnajov hlavného okruhu, kde čelil kvalitnejším súperom. Inak mu tráva sedí, formu má solídnu. Trungelliti ani Fratangelo proti nemu set nezískali. Za kratší koniec bude ťahať aj Bonzi.

Tip: víťazstvo Warda

Kurz: 1,56

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 2 =