Home Názory Tipérsky špeciál: Jednoznačné štvrťfinále v ženskej časti US Open

Tipérsky špeciál: Jednoznačné štvrťfinále v ženskej časti US Open

by Michal Pokrivka

Na US Open sa dnes rozhodne o zostávajúcich semifinalistoch a semifinalistkách. Medzi ženami by sme sa nemali dočkať žiadnej drámy, Marin Čilič by mal potvrdiť formu.

US Open – štvrťfinále

Naomi Osaková vs Lesia Curenková (5.9. o 18:00)

V prekvapivom štvrťfinále by mala jasne dominovať Japonka Osaková. Hrá v neuveriteľnej forme. V úvodných troch kolách stratila len sedem gemov, následne zvládla aj súboj so skvelou Sabalenkovou. Výborne jej funguje podanie a súperky ničí aktívnou hrou. Curenková prekvapila skalpom Wozniackej, tá sa však dlhodobo trápi. Vo 4. kole vyzerala Lesia veľmi zle, na kurte proti Vondroušovej evidentne trpela a nebyť obrovského množstva nevynútených chýb súperky, bola by už doma. Naomi je v takom rozpoložení, že by mala s prehľadom zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,96

US Open – štvrťfinále

Marin Čilič vs Kei Nišikori (5.9. o 19:15)

Repríza finále z roku 2014. Vtedy zvíťazil výborne servujúci Čilič 3:0 na sety. Favorit je pre nás aj teraz. V New Yorku ho potrápil vďaka životnému výkonu de Minaur, následne Marin zdolal 3:0 behavého Goffina. Japonec je podobného razenia, jeho najväčšou devízou je tiež pohyb, doplácať naopak môže na slabší servis. Ak bude Chorvát sústredený a podrží ho podanie, postúpi. Na prípravných podujatiach pred US Open hral podstatne lepšie ako Nišikori. Vo vzájomnej bilancii podľa nás pohodlne zníži na 7:8.

Tip: víťazstvo Čiliča

Kurz: 1,65

US Open – štvrťfinále

Carla Suárezová Navarrová vs Madison Keysová (6.9. o 1:00)

Súboj odlišných herných štýlov. Suárezová Navarrová má dobrý pohyb a vyžíva sa v dlhších výmenách, Keysová je bombardérka, ktorá si ide po víťazný úder hneď ako je to možné. Doteraz vyhrala nad Carlou všetky tri vzájomné zápasy v pomere 2:1. Tentokrát to môže byť jednoznačnejšie. Madison sa javí ako najväčšia hrozba pre Serenu Williamsovú a až na pomalší štart proti Kruničovej prevyšuje súperky rozdielom triedy. Suárezová Navarrová sa vytrápila proti Gibbsovej, Mladenovičovej i Garciovej. Suverénnejšia bola proti Šarapovovej, ktorá často kazila. Američanka sa nepresností vyvaruje, čo robí zo zápasu pre Španielku neriešiteľný rébus.

Tip: víťazstvo Keysovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,9

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine − five =