Home Názory Tipérsky špeciál: Hladké víťazstvá mladých pušiek

Tipérsky špeciál: Hladké víťazstvá mladých pušiek

by Michal Pokrivka

Dnes sme sa po trojicu tipov vydali na okruh WTA. Dôveru vkladáme do mladých pušiek ako Belinda Benčičová alebo Naomi Osaková. Madison Keysová sa naopak môže potrápiť.

WTA International Washington – 2. kolo

Belinda Benčičová vs Nao Hibinová (2.8. o 20:30)

Talentovaná Belinda mala nevýraznú prvú polovicu roka, ale zdá sa, že sa postupne dostáva do formy. Po postupe do 4. kola Wimbledonu zvládla aj prechod na hard. Hoci sa rozbiehala pomalšie, napokon zdolala dobre hrajúcu Dartovú 2:0 na sety. Dnes by mala pokračovať v zlepšených výkonoch. Hibinová sa presadzuje najmä na okruhu ITF, silnejšie súperky dokáže potrápiť len zriedkakedy. Postup cez momentálne nevýraznú Žukovú nemožno preceňovať. Obe tenistky preferujú výmeny od základnej čiary, v ktorých by sa mala prejaviť väčšia úderová kvalita Švajčiarky.

Tip: Benčičová v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,78

WTA International Washington – 2. kolo

Naomi Osaková vs Magda Linettová (2.8. o 23:00)

Vo Washingtone zostávame. Mladá Osaková prežíva životnú sezónu a na hardoch je najsilnejšia. Jej najväčšími zbraňami sú skvelý servis a razantné údery od základnej čiary. Začala dvojsetovým víťazstvom nad Perovou. Linettová je podstatne pasívnejšia tenistka. Ani jej podanie nepatrí medzi veľké zbrane. Japonka bude mať množstvo šancí na brejk, bude diktovať tempo a nemala by dať súperke žiadnu šancu. Magda za sebou nemá žiadny veľký test, keďže v 1. kole čelila mizerne hrajúcej Rogowskej.

Tip: Osaková v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,57

WTA Premier San José – 2. kolo

Ajla Tomljanovičová vs Madison Keysová (2.8. o 23:15)

Na záver presun do San José, kde sa stretnú hráčky s podobným štýlom. Obe dobre servujú, obe rady útočia. Vo vzájomnej bilancii vedie Madison 2:1, na harde je to 1:1. Jej momentálna forma je ťažko odhadnuteľná. Od senzačnej prehry s Rodinovou v 3. kole Wimbledonu ešte nehrala žiadny súťažný zápas. Chýbajúca prax môže byť vážna komplikácia. Keysová potrebuje byť rozohratá, inak hrozí množstvo chýb. Tomljanovičová zdolala v úvodnom kole suverénne Garcíovú-Pérezovú. Aj vzhľadom na herný štýl oboch hráčok možno očakávať, že rozhodovať bude v každom sete jeden rozdielový brejk. Ajla favoritku potrápi.

Tip: Tomljanovičová v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,8

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + 10 =