Home Názory Tipérsky špeciál: Giorgiová potrápi v Tokiu papierovo najväčšiu favoritku

Tipérsky špeciál: Giorgiová potrápi v Tokiu papierovo najväčšiu favoritku

by Michal Pokrivka

Vo štvrtok sa budú na jednotlivých turnajoch dohrávať zápasy 2. kola. Pozreli sme sa do Mét, Soulu aj Tokia, kde nás čaká atraktívne derby dvoch tenisových krások. Caroline Wozniacku vyzve Camila Giorgiová.

WTA International Soul – 2. kolo

Mandy Minellová vs Priscilla Honová (20.9. o 5:00)

Luxemburčanka Minellová sa tento rok vrátila po materskej dovolenke a návrat je to úspešnejší než sa očakávalo. Opäť sa približuje k druhej rebríčkovej 50-ke, kde bol vždy jej strop. V aktuálnej sezóne má bilanciu 41:19. Hoci sa cíti najlepšie na antuke, svoje si uhrá i na harde. V Ázii už zdolala Narovú, dominovala nad Rybárikovou a podľahla len Sie Šu-wej, ktorá má životnú formu. Honová sa zatiaľ presadzuje iba na okruhu ITF. V Soule síce začínala v kvalifikácii, má na konte tri výhry, ale nemusela čeliť žiadnej hráčke z top 200. Skúsenosti i kvalita by mali byť na strane luxemburskej tenistky.

Tip: víťazstvo Minellovej

Kurz: 1,7

WTA Premier Tokio – 2. kolo

Caroline Wozniacka vs Camila Giorgiová (20.9. o 10:30)

Atraktívny súboj dvoch tenisových krások dáva šancu na prekvapenie. Vo vzájomnej bilancii vedie Wozniacka len tesne 3:2 a jej forma má tento rok zostupnú tendenciu. Z posledných piatich zápasov zvládla jediný, navyše nehrala od US Open. Giorgiová, ktorá bude na kurte jednoznačne aktívnejšia, má lepšiu formu i väčšiu zápasovú prax. Nedávno v Cincinnati zdolala napríklad skvelú Sevastovovú, v Tokiu uštedrila v 1. kole debakel Doiovej. Camila nie je tenistka, proti ktorej by bolo jednoduché hrať, ak vám prax chýba. Caroline potrebuje dlhšie výmeny, ktoré jej súperka nebude chcieť dopriať a minimálne set jej zrejme vezme.

Tip: Giorgiová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,54

ATP 250 Méty – 2. kolo

Ričardas Berankis vs Stefanos Tsitsipas (20.9. o 12:00)

Časy, keď bol Berankis považovaný za supertalent, sú dávno preč. Dnes patrí naopak medzi päť mladých hráčov s najväčším potenciálom jeho zajtrajší súper. Je to logické. Ričardas patrí medzi najnižších mužov na okruhu a tým sa presadzuje čoraz ťažšie. Tsitsipas je naopak dobre stavaný chlapík s kvalitným podaním a aktívnym moderným prístupom. Je absolútny univerzál schopný zahrať na ktoromkoľvek povrchu. Z USA si priviezol výbornú formu. Starší Litovčan prišiel do Mét so sériou deviatich prehier! V obľúbenom halovom prostredí síce vydrel skalp Marterera, ale Stefanos je v súčasnosti výkonnostne úplne inde a set nestratí.

Tip: víťazstvo Tsitsipasa v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,85

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − seventeen =